Wpis z mikrobloga

mam #pytanie #pytaniedoeksperta

moj dostawca internetu reklamuje sie z nastepujaca oferta swiatlowodu (ftth) i swojego boxa/routera:

Maksymalny przesyl teoretyczny do uzytkownika: dzielone 5Gbit/s (do 2.5Gbit/s na 1 porcie Ethernet, do 1 Gbit/s na 2 portach Ethernet i 0,5Gbit/s WiFi)


Pytanie brzmi: czy majac 2-3 karty sieciowe mozna jakos podlaczyc 1 komputer (Windows) do tego za pomoca 2 lub 3 kabli eth i na jednym urzadzeniu osiagnac teoretyczny download 4,5Gbit/s? Albo np przydzielic karcie 2,5gb ruch X, 1gb ruch Y, a w tym czasie na trzeciej karcie np. ogladac netflixa - na tym samym pc?

#siecikomputerowe #sieci
  • 9
Pytanie brzmi: czy majac 2-3 karty sieciowe mozna jakos podlaczyc 1 komputer (Windows) do tego za pomoca 2 lub 3 kabli eth i na jednym urzadzeniu osiagnac teoretyczny download 4,5Gbit/s?


@taju: jeżeli byś kontrolował urządzenie ISP i twój Windows to Windows Server i karty sieciowe by ogarniały LACP to tak da się.
@Ratriczek:
Musze odebrac kilka strumieni audio-video jednoczesnie, przepuscic przez cos i odeslac jako jeden strumien. Upload ni wystarczy « do 700Mbit/s » ale do mnie musze miec ile lacze da rade.
Teoretycznie « do 2,5G » mi wystarczy, ale zaciekawil mnie temat wykorzystania calosci.