Wpis z mikrobloga

Wykopki, pomóżcie bo nie wiem jak to ugryźć. Po alejce na którą wieczorami wychodze z psem, chodzi facet ktory puszcza wieczorami ze smyczy owczarka niemieckiego. Pies typa się w ogole nie slucha, pare razy juz przypuscil szarze na mojego psa i fajnie ze nie gryzie, ale np. skacze a nie sadze ze kregoslup kundelki18kg albo buldożka francuskiego 12 kg wytrzyma skok owczarka ktory juz wazy ponad 40kg. Dzisiaj nie wytrzymalam i ryknelam do faceta ze ma brac psa i zeby w koncu go nauczył przychodzic na wołanie. Czy mam jakąś podstawe prawna żeby np zadzwonic na policje i zeby gnojek w koncu dostal mandat? Przecież nie moze byc tak ze boje sie wieczorem wyjsc z psem pod swoj wlasny dom. Pytanie dotyczy miasta #bytom. Czy ktos wie, czy jak zadzwonie na policje, to mnie wysmieja, czy przyjada i cos zrobia? Ja moge sie poswiecic i dzwonic na policję tyle razy ilebede go widziala z puszczonym psem. #pytanie #psy #pytaniedoeksperta
  • 10
Jak kolega wyzej napisal - gaz powinien pomoc. Na sluzby nie licz, oni rzadko kiedy „znizaja sie” do poziomu konfliktu zwierz/wlasciciel. Chyba, ze akurat w Beuthen jacys dobrzy ludzie na komisariatach pracuja. Ale gaz dobre rozwiazanie
@modzelem: @richard73p: jak ryknelam dzisiaj to pies #!$%@?ł do pana az sie kurzylo wiec wiem jak sie bronic, ale nie sadze ze powinnam musiec tak sobie zdzierac gardło co wieczór, bo nie umiem sie tersz odezwać xD a co do gazu, to bardzo boje sie ze nieumiejetnie go uzyje i moje psiaki dostaną rykoszetem po oczach a wtedy chyba peklo by mi serce. Ale ciesze sie ze @Zarzutkkake potwierdzil ze
@rijana: kazda gmina lub miasto ma swoje wytyczne odnośnie psow. Sprawdź jak wyglada to w Bytom ale z reguły obowiązkiem jest smycz oraz kaganiec w przypadku ras groźnych
@ejenes: pod tym plikiem jest artykul z 2018, ktory informuje ze przepisy sie zmienily ale w sumie nie tlumaczy jak i po co, wiec chcialam sieupewnic, bo nie wiem na ile uchwala z 2005 jest wiążąca