Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #enea
Czy jest tu prosument, który jest obsługiwany w ENEA?
Z datą sierpniową stałem się prosumentem. W umowie zmieniłem okres rozliczeniowy na 12 miesięcy. Dostałem jedną FV na 16zł i ją zapłaciłem, na infolinii powiedziano mi, że opłaty stałe będę i tak płacił co 2 m-ce. Dzisiaj otrzymałem FV na ponad 260zł. Na infolinii stwierdzono, że odnotowano z dniem 1 grudnia zmianę okresu rozliczeniowego na roczny, a FV jest rozliczeniem od ostatniej FV gdzie miałem nadwyżkę w produkcji do 1 grudnia, kiedy zmieniono okres rozliczeniowy. Zapłaciłem FV i myślałem, że to koniec.

Po kilku godzinach wystawiono mi FV prognozowane od stycznia do sierpnia na ponad 1000zł.
Tak to ma wyglądać, tak się robi?

Jutro idę do BOK, ale jakby ktoś mógł mi powiedzieć jak jest rozliczany, to będę wdzięczny. Myślałem, że będzie jedna FV po roku od podpisania umowy i jedynie opłaty stałe co 2 m-ce.

Zwariować idzie.
  • 4
@WstretnyOwsik Ale to mnie i tak nie urządza. Zimą będę płacił, latem nadprodukcja, której zimą nie uwzględnią.
Napisałem prośbę o obniżenie prognoz do opłat stałych. Zobaczymy co napiszą. Po pierwszym roku ponoć te prognozy będą bardziej miarodajne. Ale nie po to zakladałem pv, żeby rok po inwestycji płacić rachunki.

W ogóle mam wrażenie, że po tym jak nie skorzystałem z oferty firmy współpracującej z Enea mają w nosie moje umowy, pisma, dokumenty,
@emko: Jak mogą nie uwzględniać nadprodukcji z lata jak jest 12 msc na odebranie. W tauronie tak jest chyba że u innych jest inaczej. Ale zgodnie z ustawą jest 12msc na odbiór. Mam miesięczne i wszystko ładnie wypisane. Teraz już drugi miesiąc jadę na naprodukcji i płacę tylko opłaty stałe.

Np. teraz mam fakturę za listopad. Pobrałem 306kWh. Oddałem po uwzględnieniu współczynnika 0.8 oddałem 108kWh. Czyli brakowało mi 198kWh. Miałem w