Wpis z mikrobloga

Mój domowy laptop się kończy. Ma swoje lata, kiedyś służył nawet to jakiegoś tam CS-a obecnie YT, FB, Allegówno i się tnie. Rozumiem zmęczenie materiału i przestarzałe podzespoły.
Chcę kupić coś innego ale nie mam jakiś tam mega wymagań - zadania to office i przeglądarka w trybie kilku kart płynnie.
Z racji przesiadki kilka lat temu na iPhoney w domu rozważam zakup MacBooka bo chyba ma długie wsparcie jak teflony od jabłka. Dla przykładu potrzebowałem na kilka dni innego numeru wyciągnąłem z szafy iP7 i działał płynnie itd mimo wieku.
Moim zdaniem nie potrzebuję nowego za 5k pln, bo nie wykorzystam go nawet w 20% więc wpadłem na pomysł zakupu używki.
To dobry pomysł?
Na co zwracać uwagę? Jaki model brać pod uwagę? Jakiś godny polecania sprzedawca? Długowieczność jak w iPhone że nawet starszy sprzęt jest zoptymalizowany pod nowsze zadania jak w przypadku iPhona?
Czy lepiej kupić nowego z Windą za 1,5-2k pln?
#macbook #laptopy #apple #pytaniedoeksperta
  • 4
@LubieKiedy: to nie chodzi o chajs. iP7 został mi po jakiejś tam wymianie i jego misją jest być rezerwowym telefonem gdy mój lub różowego główny się rozbije zepsuje itd.
Właśnie nie wiem czy brać nowego z windą czy używkę Maca
@WiewiurPL: Nowy sensowny z winda 2.5-3k i nie mówię tu o jakimś szale. Dobry, który wytrzyma pare lat. Ceny laptopów strasznie skoczyły.

Jeśli chodzi Ci o maka to szukaj air 2017 chyba, Ew pro o oznaczeniach a1502 lub a1398. Aira powinieneś za lekko ponad 2 znaleźć. A pro w zależności od podzespołów od 1500 startują.

Nie jestem fanem MacBooków bo sprzetowo to gowno straszne, ale system działa bardzo fajnie.