Wpis z mikrobloga

@Wezymord: czy ja tam widze diadem perełkowy? to był lot późnorzymskich monet?
możesz działać w tej kolejności:
-szczoteczka, myjka ultradźwiękowa
-skalpel i "podważasz" wszystkie naloty mineralne
-szlifierka ręczna najlepiej ze stalową szczotą (dremel)

i jeśli wciąż bedzie słabo, albo na jakims etapie zauwazysz, że nie ma sensu, to podłączaj do elektrolizy
czy ja tam widze diadem perełkowy? to był lot późnorzymskich monet?


@michelney: To był lot późnorzymskich monet?

Trochę późnorzymskich jest (Konstancjuszów, jednego Galiena), trochę Bizancjum, Turcja Osmańska i Bułgaria socjalistyczna, fałszywy grosz gdański Zygmunta Starego i (chyba) Grosz praski też fałszywy, denary węgierskie 2. Wszystko w stanie agonalnym (poza LRB) i brudne, o większości można powiedzieć tylko "metalowy krązek", było tego ok 300 sztuk.
Historię lotu można zgadywać, może być śmietnik
Pobierz Wezymord - > czy ja tam widze diadem perełkowy? to był lot późnorzymskich monet?

@...
źródło: comment_1607263698ZOwNPCkbJoahkCTG3cApCF.jpg
@Wezymord: To jak tak to mnie przerasta. Jedyne co wiem o "wykopkach" to oliwa jako pierwsze remedium. Dodatkowo wykorzystanie skalpela jak przy operacji, proboujesz lapac doslownie pojedyncze ziarenka piasku.

Jedyne co moge "doradzic" to monety z dziurami jak na obrazku, praktycznie napewno byly czyszczone a nawet polerowane i mozna sie z nimi obochodzic troche mniej deliktanie.
To jak tak to mnie przerasta. Jedyne co wiem o "wykopkach" to oliwa jako pierwsze remedium.


@FortunaHej: Sam jestem fanem oliwy, z powodu małej inwazyjności. Tylko to zajmuje czas, a poza tym na to coś, czym jest oblepiona część monet nie pomaga. Poza opcją "asfalt" to może być jakieś stopione tworzywo albo smoła.
Te błyszczące polerowane raczej nie były- wydaje mi się, że to falsy żelazne z epoki, "jakoś" posrebrzone- jak
onety z dziurami byly na 99% noszone jako ozdoby, ozdoby maja swiecic, takze polerka byla normalna.


@FortunaHej: Jak o tym pomyślałem, to masz rację.

ciekawe. jakie tam bizancjum masz?


@michelney: Bizantyjskie na teraz zidentyfikowałem jako bizantyjskie (monety z pełnymi postaciami, fragmenty strojów ozdobionych "kratką" jak niżej). Ze zdjęcia wyżej obie po lewej i dolna środkowa; trochę jeszcze pływa w oliwie, jak wyciągnę i będę coś wiedział to zawołam- informacyjnie, nie
Pobierz Wezymord - > onety z dziurami byly na 99% noszone jako ozdoby, ozdoby maja swiecic, t...
źródło: comment_16073287589nXRaR0ZzEaNW2TLsKAprW.jpg