Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z gwarancją na google pixela zakupionego w UK. Support googla jasno zaznaczył, że nie mogę go wysłać bezpośrednio z Polski. W grę wchodzi tylko odbiór z adresu w UK. Telefon leży u mnie już od ponad 3 miesięcy i niestety ze względu na obecną sytuację nie zapowiada się, iż będę w najbliższym czasie podróżował. Znacie kogoś kto zajmuje się takimi rzeczami? Jakiegoś mirka który mieszka obecnie w UK, któremu mógłbym odesłać telefon w celu dalszego przekazania do serwisu google, bez obawy, że już nigdy na oczy go nie zobaczę? Słyszałem też o firmach które się tym zajmują, ale żadnej nie mogę znaleźć.

#pixel #google #wielkabrytania
  • 9
@wykopmojapasja: ja mieszkam w UK, i ostatnio list mi ponad miesiąc z Polski szedł, (poczta polską/royal mail)
Oraz Royal Mail zgubil mi jedną paczkę, co prawda wartą kilka funtów, za którą mi zwrócili,ale niesmak pozostał.
Tak ze radził bym Ci poczekać aż się sytuacja unormuje.
Ps. Nie tylko ja miałem takiego pecha bo nawet w radio ostatnio mówili że duuuzo skarg wpływa na poczcie w uk
@wykopmojapasja: kłóć się, poszukaj na reddicie podobnego tematu. Polak kupil pixela w kraju gdzie istnieje dystrybucja ale go uzytkowal na terenie PL. Pierwotnie tez nie chcieli uznac gwarancji ale jak napisal pismo, ze podejmie akcje prawne to jednak sie dalo.

google sprzedaje w eu to niech respektuje prawo eu
@Pan_Gargamel całkiem możliwe że była to moja historia (https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/bss1ip/google_warranty_in_nonsupported_eu_country/). Telefon zakupiony w niemieckim Google Store, padł po pewnym czasie. Chcieli uznać gwarancję, ale ciągle słyszałem gadkę o tym, że mogą wysłać tylko do DE, ewentualnie do jednego z innych krajów gdzie oficjalnie prowadzą sprzedaż. Samo powoływanie się na unijne przepisy nie pomogło, natomiast sytuacja się zmieniła gdy postraszyłem sądem. Ostatecznie oddali około 80% pierwotnej ceny i mogłem zachować zepsuty telefon.
@maves: gdzie ty sie z nimi skontaktowales tak w ogole? Bo ja nie widze nigdzie zadnej mozliwosci bezposredniego kontaktu. Jedynie na twitterze ale tam jedyne co napisali to ze z polski nie mozna i #!$%@?