Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pytanie #kichopyta
Murki,
mam zagwostkę, ogólnie jak myślicie, czy jest jakiś "właściwy" sposób zapytania się dziadków czy mieszkanie jest przepisane na mnie.
Ogólnie miałem ciężki okres dorastania (brat choroba psychiczna) i trochę obawiam się, że będę miał z tym problemy, jeżeli będzie na nas dwóch.
Z dziadkami mam bardzo dojrzałe, dobre stosunki, czuje, że więcej mogę z nimi rozmawiać niż z rodzicami.
Ale gdzieś w głębi wiem, że to pytanie ma oddźwięk "kiedy odejdziecie z tego świata, chcę chałupę". Ktoś miał podobną sytuację, jakieś podpowiedzi :?
Pytać, nie pytać, aby nie urazić ich?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fca60671831d2000bfc19a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze, to darowizna jest najlepszym rozwiązaniem.
A odpowiadając na pytanie, jeżeli masz dobre relacje z dziadkami, to najprościej zapytaj ich jakie mają plany odnośnie mieszkania. Tak, jak wyżej, jest jeszcze rodzic, który dziedziczy. Nie piszesz czy np. pracujesz, wtedy możesz zaoferować im pomoc finansową z czynszem i rachunkami (to już jest dobry pretekst do rozmowy).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: zainicjuj rozmowę w której zasugerujesz, że masz jakieś wstępne plany zamieszkać za granicą "bo i tak mnie tu nic nie trzyma, musiałbym wynajmować mieszkanie w przyszłości albo kupić a mnie nie stać i tu się nie dorobię" to się może wysypią żebyś siedział na tylku bo dostaniesz chatę (ʘʘ)
  • Odpowiedz
dota: Sefton
Przy darowiżnie w formie aktu notarialnego jest obowiązkowa obecnośc osoby na którą będzie darowizna.
Wiem, bo na mnie i moją córką rodzice przepisywali mieszkanie(pesel,dowód itp).
Darowizna napisana na kartce jest nic nie warta.
Jeżeli w formie aktu notarialnego będzie darowizna to i tak Twoi rodzice będą mieli prawo do zachowku po nich.
Brat już chyba nie (bo on ma prawo do majatku po rodzicach a nie po dziadkach).
Może
  • Odpowiedz