Wpis z mikrobloga

Miraski!
Mam już Xbox One X. Zastanawiam się czy ma sens kupić Xbox Series X, czy poczekać do nowej dostawy i kupić PlayStation 5, czy może pozostać na razie przy XOX. Mi się cholernie podoba PS5, a zwłaszcza ten DualSense a poza tym chciałbym ograć exy tzn. TLOU 1&2, Uncharted 4 i inne, a z drugiej strony mam już sporą kolekcję gier na Xbox. Co byście wybrali?
#ps5 #xbox #xboxseriesx #gry
  • 27
@magn: Skoro bardzo podoba Ci się PS5 - poczekaj aż będzie dostępne i wtedy kup PS5. :) Do tego czasu uzbrój się w cierpliwość i ogrywaj sobie tytuły na XOX, których jeszcze nie ograłeś.
Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś miał i XOX (żeby od czasu do czasu pograć coś z tej kolekcji gier, o której mówisz) i PS5 (dla DualSense'a i exclusivów, o których mowisz). Skoro wszystkie 'lepsze' tytuły będziesz
@Ant0n_Panisienk0: Kolega napisał wyraźnie, że bardzo podoba mu się DualSense. Według tego co Ty piszesz musiałby kupić dwie konsole, a i tak nie spełniłby w 100% swoich oczekiwań. Po co na siłę kombinować skoro może dokupić tylko jedną konsolę i będzie miał zarówno gry xboxowe z kolekcji do ogrania, które już teraz ma na XOX i dostęp do DuelSense'a i exclusivów na PS5? Trochę nie rozumiem Twojej logiki szczerze mówiąc. ¯\_(ツ)_/¯
@liga: Nie mogę się doczekać kolejnej dostawy. Mam nadzieję, że nie zostanie oskalpowana. Jeżeli tak, to trudno poczekam aż będzie można kupić z wolnej ręki.
@Ryszardzislaw: Nikomu nic nie narzucam. Można kupić PS5 + Xbox Series S. Po prostu z mojej perspektywy widzę, że stawianie na Sony w obecnej generacji nie opłaca się pieniężnie, z każdą grą kosztującą po 350 zł, bez względu na jej jakość. Jedna gra kupiona na PS5 równa się sześciu miesiącom gamepassa. Poza tym nie wiadomo na tą chwilę, co będzie z nowinkami technicznymi wprowadzonymi przez Dual Sense. Czy haptic triggery będą
@Ant0n_Panisienk0: Wiem, że nic nikomu nie narzucasz, spoko. Po prostu trochę dziwi mnie Twoja logika. ;)
Słusznie kolega wyżej zauważył, że kupując PS5 i abonament PS+ (który sam w sobie jest opłacalny) dostaje się dostęp do PS+ Collection zawierającej naprawdę mocne tytuły, w tym TLOU1 i Uncharted 4, o których autor wpisu wspomniał. Spokojnie może to starczyć na rok rozrywki. :)
Każdy narzeka, że gry kosztują po 350zł, ale jednocześnie każdy
@Ryszardzislaw: @Fox7er: Nie każdy bawi się w używki. Jestem specyficznym typem człowieka, który nie kupuje używanych gier i książek, a raz kupione zostawiam sobie na półce. Dla mnie rynek wtórny nie istnieje. Choć oczywiście dla kogoś kupowanie używek jest rzeczą naturalną i powinno przekonać do kupna najnowszego Playka.

@Ryszardzislaw: Za jakiś rok, dwa powinny pokazywać się gry AAA studiów wykupionych przez Microsoft (np. Bethesda, Arkane, id Software, Obsidian, InXile)
@Ant0n_Panisienk0: No to dlatego XSX będzie można dokupić sobie za ten rok czy dwa, jak już te exclusivy będą za 'darmo' (powiedziałbym, że nawet 2-3, w 2021 nic raczej nie wyjdzie, bo nic nie jest ogłoszone). :D Exclusivy na PS są 'tu i teraz' (+ kilka wyjdzie w 2021). Po co kupować coś (czego cena nie wzrośnie) z myślą, że 'za x czasu będzie opłacalne i będzie sporo fajnych exclusivów' skoro
@Ryszardzislaw: OP wspominał, że posiada kolekcję gier na Xbox One. Kupując teraz XSX będzie miał lepszy framerate. Samo zapewnienie płynniejszej rozgrywki poprzez skok 30 klatek na 60, powinno być wystarczającym powodem do kupna nowych konsol, jeżeli oczywiście chce się wracać do swojej kolekcji. Zwiększony framerate to game changer.
Właśnie z tego powodu, będąc posiadaczem PS4 Pro, brak informacji co do ewentualnego patcha zwiększającego framerate w takim Bloodborne i Personie 5 Royal
@Ant0n_Panisienk0: Tyle, że te stabilne 60 klatek w multiplatformowych gierkach to będzie miał tamo na XSX jak i PS5 (a testy Digital Foundry pokazują, że mimo mniejszej mocy w większości gier lepiej to jednak działa w PS5), więc w takowych grach różnica będzie duża jakiej konsoli by nie kupił. Śmiem stwierdzić, że w samych 'doznaniach gry' to różnica w wielu tytułach multiplatformowych będzie jeszcze bardziej na + dla PS5 ze względu