Wpis z mikrobloga

W czasach nijakich premier tak znaczących marek jak Amouage i masowego przechodzenia marek niszowych do segmentu luxury perfumes, perfumy pokroju MEM dają mi nadzieję i wiarę we współczesną perfumerię

MEM Bogue Profumo miał premierę w maju 2017r. To perfumy skomponowane przez Antonio Gardoniego, który uważany jest w środowisku za jednego z najbardziej kreatywnych i utalentowanych perfumiarzy. W Polsce mało znany, marka nie ma nawet dystrybucji w naszym kraju.

Technicznie MEM to oriental fougere ale to nie oddaje jego charakteru. Ja bym go zaklasyfikował bardziej jako floral musk ale generalnie on dość umiejętnie ucieka od prób kategoryzacji.

MEM jest zbudowany wokół lawendy otoczonej przez wyraziste kwiaty, głównie ylang ylang i champaca oraz syntetyczny cywet i kastoreum. Całość jest zblendowana w taki sposób, że trudno wychwycić poszczególne nuty, MEM jest też pełen różnorakich zapachowych szczególików i niuansów, obcowanie z nim sprowadza się do odkrywania ich w miarę rozpracowywania zapachu, który raz jest kwiatowy, potem zwierzęcy a po chwili robi się ziołowy ;) Pod tym kątem MEM to bardzo interesujący i nieoczywisty zapach pomimo stosunkowo nieskomplikowanej koncepcji jaką jest fougere. Pod względem stylistyki oraz estetyki MEM nawiązuje do klasyków vintage takich jak Mitsouko, Joy czy Bandit. Lawenda jest opracowana obłędnie, ja generalnie nie jestem jakimś miłośnikiem ani fougere ani lawendy, ale MEM mnie autentycznie urzekł :D

#perfumy #perfumerianiszowa
Pobierz kyloe - W czasach nijakich premier tak znaczących marek jak Amouage i masowego przech...
źródło: comment_1607032325YOFbLZ0qcljythXK6fXDAN.jpg
  • 14
@Kenneth66: Ja sobie wrzucam dla osób zainteresowanych tematyką perfumerii niszowej. Zerknąłem sobie wcześniej na ogólny tag i widzę co się odpieprza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli jesteś zainteresowany moją tematyką to możesz sobie odfiltrować ( jest drugi tag )
@tagujto: Z mojego rozeznania wynika, że marki nie posiadające dystrybucji w PL są w naszej rodzimej blogosferze / społeczności perfumowej pomijane. Są marki / perfumiarze o znanym i szanowanym dorobku, którzy w świadomości naszej rodzimej społeczności w zasadzie nie istnieją. Poza Gardonim ( notabene twórcą znanego u nas zapachu T-Rex marki Zoologist Perfumes, nie wiem czy ktoś go skojarzył w ogóle z tym ) można by było wymienić między innymi Russian
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kyloe: w żadnym wypadku nie chciałem zarzucić braku wiedzy czy kompetencji. Wręcz przeciwnie.
Jestem po prostu trochę uczulony na stwierdzenia w stylu "specjaliści uważają", "nie brak opinii" itp. Moim zdaniem albo wskazujemy na konkretne publikacje, albo lepiej powstrzymać się od takich "ozdobników".
@kyloe: kupujesz taką ultra niszę w ciemno po opiniach na zagranicznych forach? Czy zdobywasz najpierw w jakiś sposób próbki zapachów? Rozumiem, że na naszym podwórku, nie ma mowy o sprawdzeniu zapachów w perfumeriach niszowych.
@mekekeke: Cześć! ( to Ciebie szukali od tygodnia na tym tagu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Tak na poważnie bardziej, to w ciemno kupuję tylko Areej Le Dore bo zawsze jest tak, że zanim przylecą sample z Tajlandii to zapachy są już wyprzedane, dwa razy się przejechałem w ten sposób i potem latałem po grupach żeby kupić zapach który chciałem mieć ;)

MEM i Anubisa kupiłem sobie
@kyloe: tak, znaleźli mnie w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam bym chciał kiedyś spróbować Syberian Musk, ale to chyba niemożliwe i to bynajmniej nie cena jest przeszkodą. O ile mnie pamięć nie myli to Areej Le Dore używa jeszcze prawdziwego piżma z Jelenia, a nie syntetycznych odpowiedników? Pewnie po kontakcie z czymś takim, trudno jest zaakceptować generyczne piżmo w innych 'zwierzęcych' perfumach.
Ausliebezumduft nie znałem wcześniej,
@kyloe: Zasadnicze pytanie laika - gdzie to powachac? :) po samych opisach to moja dziewczyna czasem kupuje, ale ja nie potrafie chyba zwizualizowac sobie opisu :(
@Euphor: w auslibezumduft możez sobie próbki zamówić ;) Ja już niestety nie odlewam nawet 1ml bo mam tyle zapytań o MEM że bez problemu bym rozlał cały flakon i nic by nie zostało dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O ile mnie pamięć nie myli to Areej Le Dore używa jeszcze prawdziwego piżma z Jelenia, a nie syntetycznych odpowiedników? Pewnie po kontakcie z czymś takim, trudno jest zaakceptować generyczne piżmo w innych 'zwierzęcych' perfumach.


@mekekeke: Tak, pozyskują piżmo legalnie od myśliwych w Rosji więc "Siberian Musk" faktycznie jest z Syberii :)

Profil zapachowy jeleniego piżma różni się znacznie od wszystkich znanych mi piżm syntetycznych, nawet tych bardzo drogich, ja te