Wpis z mikrobloga

a molochy nie wyprowadzą środków za granicę tak jak Orange np. za "udostępnienie logo". Do tego jeden VAT 16% na wszystko i możemy zacząć żyć jak ludzi


@Tytanowy_Lucjan: dalej zyjesz bajkami? Ile niby orange placi za udostepnione logo, hm?

Vat mamy 23% plus obnizony vat na niektore artykuly pierwszej potrzeby

Progresywnego PITu w ogóle nie powinno być, bo to kara za pracę. Przychodowy 1% i każdy łatwo wtedy obliczy swoje podatki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukaszzz: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/ile-orange-polska-zaplaci-za-uzywanie-marki-orange-umowa-do-2030-r

Zrób jedną stawkę VAT na wszystko to spadną koszty prowadzenia działalności, uprościsz prawo i życie przedsiębiorców, a skarbówka nie będzie mogła ci zmieniać stawek z dnia na dzień.

https://m.facebook.com/slawomirmentzen/photos/a.1081538878573981/2805478906179961

Polskie prawo podatkowe to gówno, a PiS je jeszcze bardziej komplikuje.
@bykomstop: Za każdym razem jak wchodze w dyskusje w internecie szybko zaczynam tego żałować. Bo zgodnie z .jpg dyskutowanie w internecie jest jak bieganie w paraolimpiadzie. Już pomijając iks de w co drugim zdaniu. Ale odpowiem merytorycznie na tego trolla.

Na początek, nie rozumiem czemu mnie atakujesz personalnie gdy ja nic takiego tutaj nikomu nie zrobiłem. Jedynie napisałem swoją opinię i poprałem ją jakimiś argumentami. Na tym polega dyskusja i wtedy
@Rocky_Zuma_Skye: Kto Wy? Zajrzyj do danych GUS.

GUS podaje jeszcze jedną kwotę: 4094,98 zł brutto, czyli 2 919,54 zł netto. Tyle wyniosła w październiku 2018 roku mediana zarobków w gospodarce narodowej....

Ponad połowa Polaków zarabia znacznie mniej. Więc tak - W Polsce 7k brutto to bogactwo i taki próg podatkowy nie jest dziwny bo jest prawie dwukrotnie wyższy od mediany.
Są oczywiscie jakieś rodziny wiadomego pochodzenia, które przekazują majątek z pokolenia na pokolenia, ale jest też część osób która wchodzi do grona najbogatszych i z niego wypada. Ale wszyscy ktorzy tam są muszą cięzko pracować, żeby sie tam utrzymać. Dodatkowo im wiecej jest najbogatszych ludzi na pewnym poziomie zamożności, tym na większą grupę rozkłądają sie wpływy i pojedyncza jednostka ma mniej do gadania. Tak jak pisałem. Chodzi ile masz względnie bogactwa/władzy w
W 2008 roku kiedy wprowadzano nowy próg trzeba było zarabiać trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia i łapało się na niego 350 tys. osób.


@Tytanowy_Lucjan: Z 37 mln kraju - szał.

Mamy najniższą niemal na świecie kwotę wolną od podatków i śmiesznie niski drugi próg, ale pisiaczki go nie podwyższą, bo przecież wtedy nie będzie można łupić "bogaczy" zarabiających 6 tysięcy i rozpieprzać podatków na socjal dla nierobów - ich wyborców....

Nie mamy.

5-6
@ediz4: Nie pomnożysz czyli zostaniesz na tym samym poziomie. Nie będziesz głodował, bo żeby tak było to musiałbyś być skrajnie nieodpowiedzialny (np jakimś sportowcem, który nie ma pojęcia o zarządzaniu majątkiem i moze go oddać w złe ręce, ale to też nie ich wina, bo oni sie mają znać a sporcie, a nie zarządzaniu) Ja pisałem o ludziach, którzy będą milionerami chcą sie stać miliarderami, albo miliarderzy, którzy chcą stać sie
Nie pomnożysz czyli zostaniesz na tym samym poziomie. Nie będziesz głodował, bo żeby tak było to musiałbyś być skrajnie nieodpowiedzialny (np jakimś sportowcem, który nie ma pojęcia o zarządzaniu majątkiem i moze go oddać w złe ręce, ale to też nie ich wina, bo oni sie mają znać a sporcie, a nie zarządzaniu) Ja pisałem o ludziach, którzy będą milionerami chcą sie stać miliarderami, albo miliarderzy, którzy chcą stać sie bilionerami etc.
@Rocky_Zuma_Skye: Być może właśnie o to chodzi, może stąd jego pisowska dewocja. Ot, miernota.

Pamiętam, gdy zarabiałem 2k, potem 4k i to było kurczę mało. Singlowi 5k jeszcze jako tako starcza, by dało się żyć i odłożyć, ale już mając dzieci to by była wegetacja dla każdego człowieka z jakimiś potrzebami poza żarciem i życiem, a gdzie tu myśleć o dalszym rozwoju, o odłożeniu czegoś na dzieci?

I prawda jest taka,
Ale to nie ma znaczenie co Ty uważasz za bogactwo -systemy podatkowe się skraja pod zarobki w danym kraju.


@Rocky_Zuma_Skye: To mnie najbardziej rozbawiło - gość ma świadomość mechanizmów, ale już nie do końca do niego dociera, dlaczego powinno się dążyć do wytworzenia jakiejkolwiek klasy średniej, by społeczeństwo się bogaciło, a z nim państwo. A przecież to wynika z tych samych założeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bogaci zarabiają przede wszystkim na kapitale (a i zyski z firm często wypłacają sobie w postaci akcji), więc nic dziwnego, że progresywne opodatkowanie pracy ich nie boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gros nierówności bierze się z dziedziczenia i jeśli państwo miałoby dziabnąć bogatych to najskuteczniej byłoby to zrobić tutaj. Tylko, że gdyby za coś takiego wzięła się Polska to okazałoby się, że dziedzicząc po babci większe mieszkanie w
@NoMercyIncluded: Bo w skali społeczeństwa to trochę niezdrowe. Myślę, że w naszych warunkach podatek od dziedziczenia powinien się pojawiać gdzieś w okolicach 10-15 milionów (taki niezbyt dotkliwy) i robić się bardziej uciążliwy gdzieś w okolicach 250-300 mln. Ogromnej większości ludzi to nie dotknie wcale (bo patologią byłoby gdyby dziedzicząc jedno mieszkanie warte milion trzeba było płacić od tego podatek), a jeśli ktoś odziedziczy 10 milionów i zapłaci od tego powiedzmy 5%
Ja doskonale rozumiem, że ludzie zarabiają grosze, ale absolutnie nie mogę się zgodzić, że 5 tysięcy netto to bogactwo. No #!$%@? nie.


@Rocky_Zuma_Skye: To też zależy. W drogiej Warszawie czy Trójmieście pewnie nie, ale już na jakiejś wiosce da się za to trochę pożyć.
To mnie najbardziej rozbawiło - gość ma świadomość mechanizmów, ale już nie do końca do niego dociera, dlaczego powinno się dążyć do wytworzenia jakiejkolwiek klasy średniej, by społeczeństwo się bogaciło, a z nim państwo. A przecież to wynika z tych samych założeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NoMercyIncluded: xD A jakim mechanizmem jest zerowy PiT do 26 roku życia?
@OddajButa123: Z twoimi heheszkami jest kilka problemów:
1) Tak jak już ktoś wspomniał, drugi próg podatkowy zaczyna się w bolsce od 85k rocznie. "Bogactwo skuhwysyny", nawet nie wpadając w ten próg oddaje się 45% tego co wypracowało się na UoP.
2) Jak ktoś weźmie rozkład dochodów i policzy sobie progi podatkowe i stawki oraz spróbuje zbalansować tak, żeby biedni nie płacili podatków, średnio zarabiający mieli obniżkę a bogaci pokryli różnicę wynikającą
xD A jakim mechanizmem jest zerowy PiT do 26 roku życia?


@ediz4: XDDD
Populistycznym zabiegiem i dobrze zdajesz sobie z tego sprawę, pysiaczku.

Ludzie do 26 roku życia rzadko kiedy zarabiają dość, by zbudować jakiś kapitał, więc nawet z tego za bardzo nie skorzystają. To nie pomaga w staniu się klasą średnią nic a nic, chyba, że dla ciebie definicja klasy średniej zamyka się w odkładaniu 500zł miesięcznie ( ͡°
Pożyć, dobrze to nazwałeś. Ale czy to bogactwo? Zapłacisz 1k za wynajem plus media, żarcie, telefon, bilety/paliwo, ciuch na plecy, jakieś przyjemności, odłożysz 1500 zł i jesteś #!$%@? bogaczem pełną gębą xD


@Rocky_Zuma_Skye: Wiesz, prawda jest taka, że bogactwo w taki czy inny sposób bierze się z akumulacji. Jeśli masz zero majątku, wynajmujesz mieszkanie w Warszawie i nowe auto i nie chcesz żreć czokoszoków to to jest mało. Ale jeśli już
Populistycznym zabiegiem i dobrze zdajesz sobie z tego sprawę, pysiaczku.

Ludzie do 26 roku życia rzadko kiedy zarabiają dość, by zbudować jakiś kapitał, więc nawet z tego za bardzo nie skorzystają. To nie pomaga w staniu się klasą średnią nic a nic, chyba, że dla ciebie definicja klasy średniej zamyka się w odkładaniu 500zł miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: Zresztą, kolega wyżej wyjaśnił cię bardziej merytorycznie. Meh.
@ediz4: Nie według wykopu, tylko według mnie. Mam 30 lat, powiedzmy, że to wszystko jest dla mnie dosyć świeże. Pamiętam jeszcze, ile zarabiałem mając te 25 lat i zdaję sobie sprawę, ile z tego mógłbym odłożyć - może ze trzy obecne pensje, szaleństwo XD
A właśnie w tym momencie dopiero wchodzę w moment, w którym chciałbym założyć rodzinę i zaczną się wydatki. 500+ to nie jest rozwiązanie, zasiłek nigdy nie jest
@OddajButa123: to ciekawe, że ktoś ze Stalinem w awatarze podpiera się wypowiedziami Gatesa, który myśli zupełnie inaczej niż ty byś chciał. On tak mówi tylko dlatego, że sam uniknie podatku, natomiast mniejsi od niego będą mieć z tego tytułu problemy. Czyli bogaci się wzbogacą, a cała reszta zbiednieje.
@sredni_szu

Ale jeśli już masz mieszkanie, auto


No stary xD
A jeśli już masz milion na koncie to 3 tysiące to rzeczywiście wystarczająca kwota. Sorry, ale #!$%@?ąłes takie założenie, że się śmiać chce. A skąd wziąłeś to mieszkanie i auto, co?
Poza tym - zakładając, że miałeś farta w życiu i starzy kupili ci mieszkanie i samochód, to nic nie zmienia faktu, że 5k miesięcznie TO NIE JEST #!$%@? BOGACTWO!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MKULTRA: Więc 2/3 społeczeństwa zarabia gorzej niż niewolnicy, bo niewolnicy przynajmniej mieli żarcie i spanie za darmo.

Nikt mnie nie przekona, że 6117,01 zł to BOGACTWO. Tyle kosztuje TV, często więcej kosztuje metr mieszkania, za 5000 zł masz jako takie all in w Egipcie.

TV i wakacje poza Polską to nie są dziś jakieś bogolskie fanaberie. To jest życie, a życie kosztuje. Życie poniżej 6k netto to wegetacja i zatrważa mnie
Życie poniżej 6k netto to wegetacja i zatrważa mnie jak można myśleć o dzieciach zarabiając mniej.


@Tytanowy_Lucjan: nie przesadzaj z ta wegetacja. Ja zarabiajac na dwie osoby 6k netto w Warszawie bylem w stanie kupic auto, byc za granica 2-3x w roku i odlozyc kilka tysiecy rocznie. Majac dziecko tez bym spokojnie spial budzet