Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

Minęły zaledwie trzy dni od losowania, a wielu z Was ma już prawie gotowe paczki. Pojawiły się też pierwsze zgłoszenia weryfikacyjne.

Pamiętajcie, że pozytywna weryfikacja Waszej paczki to połowa sukcesu. Dane wysyłkowe swojego odbiorcy uzyskacie dopiero po pozytywnej weryfikacji zarówno Waszej, jak i jego paczki.

Aby uzyskać pozytywną weryfikację paczki, musicie za pośrednictwem Panelu Uczestnika wysłać zdjęcie paczki, spełniające wszystkie niezbędne wymagania:
- zdjęcie musi być zrobione przed pakowaniem (!) zarówno w papier ozdobny, jak i do pudełka
- na zdjęciu muszą być dobrze widoczne wszystkie elementy paczki
- na zdjęciu musi być widoczny fragment listu (kartka pocztowa to nie jest list)
- minimalna wartość paczki to 50zł bez kosztów wysyłki
- paczka musi być spersonalizowana zgodnie z zainteresowaniami odbiorcy
- na zdjęciu weryfikacyjnym musi być widoczna aktualna data oraz login ODBIORCY
Zdjęcia, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucane, zatem szkoda czasu na próby z nadzieją, że „może nie zauważą” ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Na Wasze weryfikacje czekamy do 19 grudnia włącznie. Powodzenia!

Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
#wykopaka
wykoPAKA - Mirki i Mirabelki,

Minęły zaledwie trzy dni od losowania, a wielu z Was...

źródło: comment_1606933736Fc2SshgZXDou38F0VzQoQH.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@chybaDapi: no biznesem, w sensie podchodzimy uber poważnie, biurokracja, weryfikacja w której można się przywalić o wszystko pod plaszczykiem obaw, utrudnianie życia, świetny pr, żadnych dram, wiesz ludzie się starają bo nie chcą trafić na ścianę wstydu, tylko dobre emocje. Na pewno wiesz co mam na myśli
  • Odpowiedz
@mandrake13: wiem. Masz na myśli to, że chciałbyś otrzymać uber fajną paczkę, ale jednocześnie żebyśmy przed Tobą nie stawiali żadnych wymagań. Niestety tak się nie da, bo Twój potencjalny nadawca też by tak chciał.
  • Odpowiedz
@mandrake13: ej, w sumie beka polega na tym, że z aktualną ekipą organizacyjną @wykopaka, takie #stokopert nie miałoby racji bytu, bo nie widać zawartości paczki, bo jest w kopertach xD

@wykopaka, liczę że dojedziecie tych wszystkich mirków i mirabelki, którzy nielegalnie dorzucą cukierka czy czekoladę po weryfikacji, w końcu to absolutny zamach na rzetelną organizację ;)

Moja ostatnia edycja, bo nie widać człowieka po
  • Odpowiedz
@mandrake13: Biznes polega na tym, że jedynym celem organizowania tego jest zarabianie pieniędzy. My z organizowania tej zabawy nie mamy ani grosza, a jakby podliczyć nasz czas pracy i wydatki związane z organizowaniem tej zabawy, to myślę, że spokojnie wyszło kilka, a być może nawet kilkanaście tysięcy złotych. To jednak, co Ty rozumiesz przez "biznes" to nasze podejście do jakości zabawy - dążymy do tego, aby wszystkie paczki były spersonalizowane,
  • Odpowiedz
@dobry_programista: nie interesuje mnie czy to wykopoczta, wykopaka czy wykoproca, jakby się nie nazywało, moim marzeniem jest, aby było ludzkie a nie jak sam piszesz rygorystyczne, jeśli waszą ideą jest rygor, no to faktycznie, mój błąd, nie doczytałem xD w jaki sposób odrzucanie zdjęcia weryfikacyjnego na podstawie dodania opisu "dorzucę jeszcze czekoladę" sprawia, że paczka "nie wywiązuje się z zasad zabawy"? To już czyste zasady dla zasad, a jak mawiał
  • Odpowiedz
@Taiffun: Czym innym jest czekolada jako dodatek do paczki, nie wynikający wprost z opisu i nie mający większego wpływu na spersonalizowanie, a czym inny składnik paczki, który potencjalnie może być jednym z głównych elementów paczki i może mieć wpływ na odbiór spersonalizowania. W tym drugim przypadku nie dopuszczamy suchych deklaracji - jeśli mamy informację, że ktoś planuje coś takiego dołożyć później, to nie akceptujemy zdjęcia (nie analizując go dalej pod
  • Odpowiedz
@Taiffun: Wybacz ale niestety przy tak dużej ilości osób biorących udział trzeba trzymać sztywne zasady. Nie wiesz kto się rejestruje i jak postąpi. Właśnie niecne zamiary mają być powstrzymane przez zasady panujące w zabawie. Nikt nie zrobi Ci problemu jeżeli do zawartości, która została zweryfikowała dołożysz coś ekstra w ostatniej chwili. Ważne, że do pary przyjdzie zweryfikowana zawartość.
  • Odpowiedz
@dobry_programista: z takim giftnazi podejściem to za rok wpadniecie na pomysł, że po prostu każdy mirek wrzuci stówkę a później specjalna komisja będzie robić prezenty żeby spełniały normy. Zresztą, na podstawie tego co piszesz, nikt nie powinien mi robić problemów, ale też może, bo to miękka kwestia interpretacyjna co jest tylko dodatkiem, a co esencją konstruowanej paczki. Wy wiecie lepiej niż nadawca i tu jest problem.
@rumapark: rygor
  • Odpowiedz
@chybaDapi: ta konkretnie zabawa powinna odbywać się z zasadami, których pilnują ludzie a nie biurokraci, którzy są dodatkowo świadomi, że tak czy siak, nie ma zabawy bez choćby krztyny zaufania.
Natomiast to co napisaleś jest turbo zabawne z punktu widzenia ludologii, bo generalnie tak, zabawy tym różnią się od gier, że nie mają zasad. ;)
  • Odpowiedz
@Taiffun: Czyli, że jakimi? Jak ktoś deklaruje, że dość istotny element paczki będzie dorzucony to mamy mu to łaskawie puścić i pocałować w rączkę i mieć pewność, że to będzie? A jakby ktoś przysłał zdjęcie samego listu z kartką weryfikacyjną i zadeklarował, że resztę rzeczy dorzuci - to również? Wtedy bylibyśmy ludzcy?
Mierzysz całą zabawę swoją miarką, nie mając nawet świadomości jak różni ludzie się zgłaszają. Organizacja czegokolwiek wymaga jakichś
  • Odpowiedz
@wykoPAKA: myśle że moja weryfikacja przejdzie bez problemu bo rzeczy są nowe, nie używane, spersonalizowane i za kwote większą od minimalnej. Nie wiem o co wy wszyscy się pienicie, zróbcie to dobrze a nie będzie problemów
  • Odpowiedz
@dobry_programista: jak pisałem, to kwestia interpretacji - dla mnie to tylko dodatek uzupełniający, bo trzon już mam, dla Ciebie - coś turbo ważnego. Upierasz się, że wiesz lepiej ode mnie, pomimo że to ja jestem nadawcą - no to tego nie przeskoczę w żaden sposób. xD Dlaczego uważam że to tylko "dodatek"? Bo paka spełnia wszystkie założenia i bez niego i dlatego porównuję to do istotności czekolady.

Mierzysz całą zabawę
  • Odpowiedz
@Taiffun: Dla mnie to jest deklaracja rzeczy, której nie ma na zdjęciu weryfikacyjnym, a która może mieć wpływ na rozpatrzenie zgłoszenia. I tutaj jest ta różnica, której zdaje się nie zauważyłeś - dla Ciebie to tylko dodatek, którego Ty jesteś świadom, dla nas to nie jest tak od razu wiadome, dopóki nie wykonamy pełnej weryfikacji - a jeśli mamy przesłanki, że jest ona bezcelowa (w tym przypadku - ma być
  • Odpowiedz
@dobry_programista: chyba wam się system popsuł, jeśli po tym wszystkim co tu wypisujecie heroicznie broniąc wysokiego stopnia formalizmu waszych działań, jednak przyznajecie mi rację akceptując moje zdjęcie w takiej formie w jakiej je wysłałem xD
@wykopaka, wiecie na czym polega problem, jak tak sobie o tym myślałem? Na braku dialogu, i to jest kwintesencja biurokratyzacji i wzajemnego niezadowolenia. Gdyby zamiast komunikatu "odrzucono zdjęcie, brak elementów" ktoś po prostu
  • Odpowiedz