Wpis z mikrobloga

Mirki, co sądzicie o podróżowaniu małym samochodem po europie? Mam na myśli 30 letni #peugeot 205 (zadbany, nie żaden gruz ale jednak inne standardy bezpieczeństwa były xD), bardzo mi się podoba, ma to coś w sobie. Gwiazdek NCAP to pewnie ma -2 i właśnie tu rodzi się problem - tak jak po mieście jest względnie bezpiecznie, niższe prędkości itp to jednak w trasie, na autostradach w razie wypadku nie zostanie raczej nic.

Stąd moje pytanie - odważylibyście się takim pojechać z drugą połówką w podróż po europie, jakieś włochy szwajcarię tego typu trasy czy nie ma opcji?

#samochody #mozemondremozegupieniewiem

Mały miejski staruszek w trasę?

  • Czemu nie 48.5% (16)
  • Trumna na kółkach 51.5% (17)

Oddanych głosów: 33

  • 9
  • Odpowiedz
@przemo93c: dać radę jechać da tylko właśnie kwestia bezpieczeństwa i komfortu ;) z boernego bezpieczeństwa to auto ma pewnie tylko pasy z przodu ;) co do komfortu to kiedyś robiłem objazdówkę do Francji 3 dzwiowym Fiatem Uno z gazie w 4 osoby i dało radę. Teraz na wyjazdy na wschów i zachód jeżdzę 307SW i komfort oraz bezpieczeństwo dużo większe a obecnie cenny aut bardzo atrakcyjne. Z takich pamiętnych żeczy
  • Odpowiedz
@przemo93c: sam o tym myślę, tylko nieco młodszym (20 lat) i większym (segment D) i nawet nie boję się wypadków ani nic, tylko jakiegoś ewentualnego serwisu itd, bo pewności nie mam co do jego kondycji, ale ogólnie to planuję śmignąć do Belgii, Holandii i Francji :D
  • Odpowiedz
@WujekScooby: jak jechaliśmy Unem to mój tata poradził aby wziąść słoik kwasu jak się auto zepsuję ;) co do mojego auta obecnego to mam ubezpieczenie z holowaniem na Polskę do 500km. Na pokładzie zawsze komplet kluczy i wiekszość napraw jestem w stanie sam wykonać (rozrząd, zawieszenie) jak auto by się zepsuło tak że nie jestem w stanie tego naprawić a koszty na miejscu będą duże to lepiej auto zezłomować/sprzedać na
  • Odpowiedz
@przemo93c ja takim zrobilem bezproblemowo trase do Belgii i spowrotem. Klub 205 robil swojego czasu eurotripu 205tkami.

Francuski klub 205 robi Europe Raid w ktorym jedzie ok 150 205tek.

Jak w dobrym stanie technicznym dieselek lub 1.4 z gazem to smialo smigac.
  • Odpowiedz