Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym założyć maila z własną domeną np. wykop@exyvl.pl (czy tam .com, co będzie tańsze). I mieć osobnego maila do każdego serwisu.
Ile taki zabieg na miesiąc/rok kosztuje?
Ilość aliasów jest nieograniczona?
Czy do użytku własnego opłaca się bulić taki hajs?

#poczta #domeny #domena #email
  • 9
  • Odpowiedz
@exyvL: Cześć, sprawdź naszą ofertę hostingu i domen na Hostinguj.pl
W każdym planie możesz utworzyć własną skrzynkę pocztową w swojej domenie.
Aktualnie przy zakupie hostingu na rok rejestracja domeny PL gratis, a przy użyciu kodu WYKOP rabat 33% na hosting.
  • Odpowiedz
@exyvL: albo patrzy się na ofertę skrzynki pocztowej z aliasami, wtedy liczba aliasów, czy catch-all zależne od dostawcy. Albo opłaca się czysty serwer, na którym instaluje się oprogramowanie do poczty, wtedy ustawia się je dowolnie.

Czy warto, to samodzielnie trzeba wybrać. Darmowe serwisy dają do 10 aliasów, potrzebując więcej można założyć kilka kont oraz je podpiąć do klienta pocztowego. Żeby się nie bawić oraz mieć ładniejszy adres, trzeba opłacić domenę.
  • Odpowiedz
@hostinguj: Akurat miałem do was napisać czy jakieś kody macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaraz tam nowy mirek jakiś pakiet wybierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@hostinguj: Czyli kupuję u Was lub u konkurencji hosting, dostaję dostęp do skonfigurowanej skrzynki mailowej, tworzę tylko aliasy i podpinam sobie ją pod np. Thunderbird i nie muszę nic więcej konfigurować?
@wkto: Darmowej nie chcę i wiem, że za darmo to nic nie zdziałam.
  • Odpowiedz
@exyvL: Tak, w cPanelu tworzysz nowe konto pocztowe, znajdą się tam również instrukcje i dane do konfiguracji, jak również gotowe pliki konfiguracyjne do pobrania.
  • Odpowiedz