Wpis z mikrobloga

Ciężko mi się samodyscyplinować jeśli chodzi o ćwiczenia. Zmuszam się do tych treningów, wizja tego "zmęczenia" powoduje że sobie odpuszczam.
.
.
.
.
ALE
.
.
.
.
Zauważyłem, że jak ćwiczę codziennie, to łatwiej mi się do tych ćwiczeń zmusić, tylko musze DZIEŃ W DZIEŃ. Problem polega na tym, że wielu mi mówi, że to nie zdrowe. Że trzeba robić sobie jeden-dwa dni odpoczynku żeby organizm wypoczął. No właśnie - tylko, że jak ja robię przerwę, to się rozleniwiam i potem idzie 2 dzień przerwy, potem trzeci, czwarty i znowu za miesiąc (jak mnie sumienie zagryzie na amen) rozpoczynam cykl od nowa ;(
Dlatego proszę o poradę, w jaki sposób sobie te treningi ułożyć, żeby móc utrzymać dzienny cykl, a jednek nie zamęczyć organizmu, oraz by spalić co nieco i się pobudować.

Na razie robię coś takiego - Pełny trening na ciało ----> rozciąganie/soft trening ----> Pełny trening na ciało ----> rozciąganie/soft.

Czyli co drugi dzień pełen wycisk, a dnia nastepnego coś lżejszego. Czy w taki sposób to powinno wyglądać? Czy może soft trening 2 dni pod rząd czy coś takiego?

Moim celem jest obecnie zgubienie tłuszczu przy "jakimś tam" powolnym budowaniu mięśni (kiedyś chodziłem na siłownie, więc co nieco mięśnia mam, chciałbym go wydobyć spod tkanki tłuszczowej)

#mikrokoksy
  • 6
  • Odpowiedz
@Meferius: co to znaczy pełny trening na ciało? To jakies brzuszki pompki i pajacyki, czy podciaganie na drazku w parku, czy normalny trening silowy zlozony z cwiczen wielostawowych jak BP,SQ,DL,OHP?
Jesli jest to jakiś prosty trening z yt z własnym ciałem to raczej możesz go wykonywać codziennie, nie jes to problem.
Jak jest to trening z dużymi cięzarami gdzie chce Ci sie rzygać po trzeciej serii przysiadów, to jednak odpoczynek by
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Wpisałem na yt "full body workout" i mam. W sensie, że pracują wszystkie grupy mięśni. Przysiady, pompki, brzuszki, różne rodzaju wariacje na ten temat, cardio. Tak, jest to trening z własnym ciałem - jakaś kalistenika. Generalnie po takim treningu byłem wymęczony w #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Meferius:
Moim zdaniem jak przeplatasz to jakimś lżejszym treningiem albo rozciągniemy to możesz codziennie. Albo zmień sobie jeden taki soft trening w tygodniu na jakieś dłuższe cardio typu jogging albo spacer.
  • Odpowiedz