Wpis z mikrobloga

Czolem Mirabelki, czołem Mireczki.

Mój różowy i ja mamy wszystkie objawy #koronawirus. Test robiliśmy w niedzielę o 11 w drive thru UCK na parkingu Muzeum II Wojny w #gdansk.

Dalej nie mamy oboje wyników. Kolega, który badał się kilka godzin po nas miał wyniki po dobie.

Czy ktoś tez jest w takiej sytuacji?

Sanepid każe czekać, UCK tez.

Dla ciekawskich:

Różowa przechodzi dobrze. Ma gorączkę, kaszle. Typowe objawy, ale ma się dobrze.

Ale za to ja mam skoki temperatury, suchy kaszel, oczy mnie pieką, ucisk w klatce. Najgorszy jest ból mięśni i głowy, cały czas albo śpię albo staram się zjeść coś ale też średnio mi to idzie. Wczoraj nie czułem praktycznie wcale zapachów i smaków.
Ogólnie jestem bardzo słaby, ciężko mi dojść do toalety.
  • 11
@mechaos: Wypoczywaj, leż jak najwięcej, wygrzewaj się, oraz traktuj swoją gorączkę jako twoją najsilniejszą broń biologiczną przeciwko wirusom. Im jest wyższa tym skuteczniej walczy twój organizm. Temperatura ciała wyższa o każdy 1C to o 10% skuteczniejsza walka układu immunologicznego, czyli gdy jest 39,6C to jest aż o 30% sprawniejsza obrona. Mechanizm ten to wynik setek milinów lat ewolucji kręgowców stałocieplnych więc nie psuj tego. Ostrożnie ze środkami przeciwgorączkowymi, których użycie poprawia
@mechaos: Dodam, że z punktu widzenia waszej choroby to wynik taki czy owaki testów nie ma żadnego znaczenia. Dlatego olewajcie ten temat, dla waszych organizmów i wirusów nie ma żadnego znaczenia czy zdiagnozowano wam koronę czy nie. Jest infekcja i teraz od organizmów i czynników losowych zależy wynik starcia, oraz oczywiście od waszego zachowania i metod samoleczenia. Byli już na wykopie tacy, którzy faszerowali się kortykosterydami wziewnymi od samego początku i
@Squatlifter: Wynik zmienia sporo w razie potrzeby hospitalizacji. Jeśli masz pozytywny to od razu przewiozą Cię na oddział COVIDowy, a jak nie to musisz jeszcze czekać na wynik testu w izolatce gdzie nie otrzymasz pełnej pomocy jakiej możesz potrzebować.
@Squatlifter: Cześć! Różowa czuje się dobrze. Normalnie funkcjonuje. (przypominam, że ma wynik negatywny).

Ja dalej wyniku nie dostałem i zaczynam się coraz bardziej denerwować. Czuje się słabo, bardzo dużo śpię, bolą mnie mięśnie, głowa, stała gorączka, mocny suchy kaszel i ucisk przy głębokim oddechu.

Momentami się zastanawiam czy to faktycznie korona czy ultragrypa. Przypomnę, że od niedzieli czekam na wynik. :(
@mechaos: rozumiem, takie samopoczucie to normalne w infekcji wirusowej, także nie denerwuj się, spokojnie będzie dobrze! Nie ma znaczenia czy korona czy ciężka grypa, bo objawy mogą być tożsame. Ta gorączka to dobry objaw, znaczy że organizm mocno walczy. Ile masz tej gorączki? Jeśli poniżej 40C to nie ma powodu do niepokoju. Po 6-7 dniach od zarażenia organizm już zaczyna produkować ukierunkowane wyspecjalizowane przeciwciała na danego wirusa, więc stopniowo przejmuje kontrolę
@mechaos: myśle, ze najlepiej jest zadzwonić albo na rejestracje albo poszukać nr tel do labu. Widzę ze maja tez konto na fejsie. Prawdopodobnie test jest wykonany, ale od strony administracyjnej coś zrąbali i nie mają jak wyniku wydać :/ nie ma takich kolejek, żeby tyle czekać na wynik.