Wpis z mikrobloga

Pierwotna wersja "Prometeusza" miała zawierać ciekawy koncept. Inżynierowie po tym jak zasiali na Ziemi życie obserwowali co jakiś czas w jakim kierunku ono ewoluuje, kiedy zauważyli że ludzkość stoi daleko od ideału zesłali na naszą planetę swojego posłańca pod postacią Jezusa który miał nas nakierować na właściwe tory. Ludzie jednak zignorowali chrystusowe nauki i boski syn skończył na krzyżu. Widząc to inżynierowie stwierdzili że dla ludzkości nie ma ratunku i zarządzili zagładę Ziemi. Eksterminacja ludzkości miała się dokonać za pomocą broni biologicznej(czarna maź w pojemnikach i zapisane współrzędne Ziemi jako cel misji statku Inżynierów) jednak broń wymknęła się spod kontroli i wszystko przeszło w stan uśpienia/hibernacji(data 2000 lat) do czasu przybycia załogi Prometeusza. Kiedy bohaterowie wybudzają Inżyniera ze snu widzi on jak pracownik korporacji bije Elizabeth w brzuch żeby ją uciszyć, a stary Weyland prosi go żeby ten uczynił go nieśmiertelnym. Ludzkość wciąż jest agresywna, brutalna, narcystyczna i egoistyczna co tylko utwierdza w przekonaniu inżyniera że musi kontynuować misję dostarczenia broni biologicznej na Ziemię.
Cały film jest przesiąknięty chrześcijańską symboliką(np nazwa planety na której rozgrywa sie akcja filmu to
LV-223 co jest nawiązaniem do fragmentu starego testamentu 22:3)
Jezusowy wątek został wycięty bo studio i Ridley Scott uznali że może to być zbyt kontrowersyjne. Szkoda bo "Prometeusz" według mnie mógłby być o wiele lepszym oraz ciekawszym filmem gdyby dodano parę wątków, a kilka głupot wycięto.
#ciekawostkifilmowe #ciekawostki #film #kino #obcy #alien #kultura #rozrywka #scifi #ufo
Niski_Manlet - Pierwotna wersja "Prometeusza" miała zawierać ciekawy koncept. Inżynie...

źródło: comment_16068479434MFcMVKWripEcpPVB63wY7.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niski_Manlet: To jest jeden z tych filmów, których nikt nie lubi a ja lubię xD Generalnie większość głupot z tego filmu wyjaśnia się w wersji reżyserskiej i ja nie wiem kto tam wpadł na pomysł, żeby to wszystko powycinać.
  • Odpowiedz
Ten film ma najbardziej zmarnowany potencjał wśród wszystkich filmów jakie widziałem (trochę widziałem). Szkoda, że przez absurdy fabularne film traci na wartości, spokojnie miał szansę przebić wszystkie części obcego.
  • Odpowiedz
dobre przemyślenia.


@miecz_przeznaczenia: to nie tylko moje przemyślenia, ale sam Ridley Scott mówił że w pierwotnej wersji miał być Jezus

Być może ten "kontrowersyjny" wątek Jezusa byłby fajnym smaczkiem

Z tym Jezusem to też czytałem kilka teorii. W jednej wersji miał być po prostu inżynierem, w innej wynikiem zmieszania człowieka i inżyniera(ojciec bóg, matka człowiek), w jeszcze innej to miał być noworodek zabrany ludzkim rodzicom i wychowany przez inżynierów.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: Dokładnie taki sens by miał Prometeusz. Bo mimo że był dziwnym filmem to postrzegam go inaczej bo pierwotny zamysł był zdecydowanie lepszy i gdyby Ridley go zrealizował to mógłby być ciekawym, mesjanistycznym filmem zasiewającym świetne ziarno niepewności i zapytania.

A tak producenci, którym nawet sam Ridley nie mógł się postawić, znów spieprzyli film. A z tego #!$%@? potem się wykluło Alien: Covenant / Obcy: Przymierze z jeszcze większą dawką
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: Jeszcze dopowiadając. W przypadku Blade Runner: 2049 producenci dali dość wolną rękę Denisowi Villeneuve'owi i mimo że film wyszedł ciężki, nie wszystkim przypadł do gustu to jednak się broni bo jest spójnie opowiedziany i można do niego wracać wielokrotnie. Z filmami w których czuć że był spór pomiędzy twórcą a producentami i czuć te ciągłe zmiany pomysłów, po prostu się nie da. Ot raz obejrzysz, może drugi i nara.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: Prometeusz to bylo straszne gowno.

Jesli inzynierowie zasiali zycie na Ziemi to musieli to zrobic ponad miliard lat temu. To co oni stali w rozwoju pozniej? Przez miliard lat? Przeciez nie widac aby w jakikolwiek bardziej znaczacy sposob sie rozwineli i aby dalej ewoluowali. Chyba ze wtedy byli jakas mega rozwinieta rasa a zostaly z nich jakies resztki. Ale to dalej nie ma sensu bo co oni sie w takim razie tak na ta Ziemie uwzieli?

Jesli mieli takiego zajoba na punkcie manipulacji genetycznych to wystarczylo zrobic wirusa ktory by zmasakrowal populacje ludzi a nie bawic sie w jakies substancje ktore w ogole nie wygladaja na skuteczne w sytuacji uzycia ich jako broni masowej
  • Odpowiedz
A tak producenci, którym nawet sam Ridley nie mógł się postawić, znów spieprzyli film.


@xaliemorph: Też myślę że Ridley chciał zrobić nieco inny film dlatego zatytułował go "Prometeusz", a nie "Alien 5" tylko że producenci/studio naciskało żeby było więcej motywów z "aliena" bo seria znana i lepiej sie sprzeda, przez co "Covenant" wygląda tak jak wygląda.
  • Odpowiedz