Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ziumbalapl: Jak będzie mieć w papierach to będzie on, zakładam, że jeszcze nie ma więc ona. Nie może być tak, że każdy będze mi narzucał, że mam mu mowić Napoleon. Trzeba to uregulować w dokumentach

@bigpaws: wobec osób transpłciowych używa się zaimków niezależnie od tego co jest w papierach, szczególnie że prawo w tym zakresie często niedomaga. Tak nakazuje wiedzą psychiatryczna i psychologiczna oraz kultura.
@vind: Kultura nakazuje nie robić wokół siebie szumu. Skoro jest niebinarna, znaczy nie identyfikuje się z żadną płcią, dlaczego więc zamienia jeden binarny zaimek na drugi binarny zaimek?

Dlatego interesuje mnie tylko sytuacja prawna w takich momentach
@bigpaws weź najpierw ogarnij o czym piszesz bo się kompromitujesz. Sytuacja prawna nie ma tu znaczenia, bo prawo często nie uwzględnia w tym zakresie naukowych faktów.
Niebinarność oznacza, że osoby nie można przypisać do jednej lub drugiej płci. Płeć określana jest przez zbiór różnych cech, pośród których jedne mogą wskazywać być klasycznie męskie, inne żeńskie. Ale nie będę zastępował ci edukacji.
I nie, kultura nie nakazuje nie robić wokół siebie szumu. Poza
@vind: Niech to zdecyduje czym chce być, krótka pilka a nie trochę tego trochę tego, na wariatów szkoda czasu. Nie możesz miec kilka płci naraz i polityczna poprawność powiązana z "nauką" mnie nie interesuje. Nauka nie może mówić, że czarni są w czymś gorsi, tak samo "nauka" teraz nie powie, że to nie są ludzie zdrowi psychicznie.
@bigpaws płeć nie jest rzeczą binarną, bo wynika z wielu różnych cech i może być określana na różnych płaszczyznach. Dlatego nie zawsze można przypisać kogoś do jednej z płci. On ewidentnie jasno sprecyzował, więc to nie on jest tu niezdecydowany, a ty niedoedukowany.

W ogóle zabawne, że w 2k20 ktoś jeszcze rzuca frazesem "poprawność polityczna". Jak z filmów z żółtymi napisami sprzed 10 lat xD
Kultura nakazuje nie robić wokół siebie szumu


@bigpaws: Kultura, empatia i zdrowy rozsądek nakazuje wspierać mniejszości, które są często prześladowane, a ich problem sprowadza do fiu bzdziu w głowie.

Skoro jest niebinarna, znaczy nie identyfikuje się z żadną płcią, dlaczego więc zamienia jeden binarny zaimek na drugi binarny zaimek?


Przecież jest trans.

Niech to zdecyduje czym chce być, krótka pilka a nie trochę tego trochę tego, na wariatów szkoda czasu.


Wariatem