Wpis z mikrobloga

Hello Friends!

Takie pytanie - czy ktokolwiek z Was moi mili nabył drogą kupna na allegro sprzęt elektroniczny ze sklepów prowadzonych przez chinoli (Best-NZD, Alphamall itede itepe)? Nie wystawiają oni faktury co prawda, ale gdzieś mignęła mi wiadomość że jeśli telefon jest z oficjalnej dystrybucji to gwarancja go obejmuje. Jeśli ktoś takiego zakupu dokonał (chodzi mi głównie o Xiaomi Redmi 9 pro/s) to będę wdzięczny za info jak wygląda sytuacja po transakcji, czy warto im zaufać czy raczej omijać z daleka.

#allegro #xiaomi #majfrend #smartfon
  • 4
@TheBaddest: podstawowe pytanie przy takiej transakcji, to skad wysylka, bo doplacanie 23% vat to tak srednio bym powiedzial.

CCS serwisuje od niedawna telefony oznaczone jako CB cross border, ale zeby to sprawdzic, to trzeba do nich zadzwonic i podac numer IMEI. Jesli Chinczyk leci w wala i sprzedaje telefony z jakiejs dziwnej dystrybucji, typu malezja, indie itd to zapomnij.

Sugeruje jak chcesz oszczednosci, szukac telefonow na amazonie.
@PurpleHaze: Dzięki za radę! Tu nie tyle chodzi o oszczędności, tylko o fakt iż mam do wykorzystania karty podarunkowe to też chciałem je w taki sposób wykorzystać. Jeśli chodzi o wysyłkę - tutaj jest przykładowa aukcja z wysyłką ze Świecka:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-9s-6-128-gb-niebieski-smartfon-9947835685

Wygląda zatem na to, że dopłata 23% VAT chyba tutaj w grę nie wchodzi.

Z jednej strony oferta wygląda na w miarę ok, z drugiej jednak mocne wątpliwości w głowie