Wpis z mikrobloga

od kilku dni zastanawiam się nad wyborem pierwszych gier do grania z różową/znajomymi. grałem już w 7 cudów świata: pojedynek, dixit, polska w budowie, monopoly i pewnie kilka innych, ale ogólnie jestem nowy w tym temacie.

udało mi się stworzyć następującą listę:

do kupienia:
Zakazana pustynia
Brzdęk lub Brzdęk w kosmosie
Patchwork

zastanawiam się nad:
Gejsze
Neuroshima Hex 3.0
lub coś innego (wolałbym chyba karcianego), 1vs1

ogólnie pod uwagę brałem jeszcze poniższe tytuły, ale część z nich albo jest za droga, albo za trudna, albo najlepiej do grania w więcej niż dwie osoby:
Aeon's End
Terraformacja Marsa
Century: Korzenny szlak
Park Niedźwiedzi
Robinson Crusoe
Wsiąść do pociągu: kraje północy
Szarlatani z Pasikurowic
Lewic & Clark
Pandemic Legacy: Sezon 1
Ghost Stories
Sagrada
Splendor
Wojna o pierścień

jak oceniacie mój wybór? czy jest coś ciekawego nad czym powinienem się jeszcze zastanowić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 33
  • Odpowiedz
@pieczarkowy:
Z gier, które wymieniłeś to w jakimś stopniu odradzam:
- Robinson Crusoe: wydaje się by trochę za duży przeskok pomiędzy dixitem a tą grą
- Ghost stories jest dziwne i rzadko się wygrywa (w sumie w Robinsonie podobnie)
Reszta wydaje się być sensownie poskładana.

Jeśli chcesz karciane naparzanie się 1 na 1 to polecam Hero Realms/Star realms (w zależności czy wolisz fantasy czy s-f). Polka wyżej pod wzgledem komplikacji zasad
  • Odpowiedz
Hero Realms


@venomik: o kurczę. myślałem, że to ma wyższą cenę. czy mogłoby to zastąpić coś z tego? najbliżej pewnie do Gejszy?

Zakazana pustynia

Brzdęk lub Brzdęk w kosmosie

Patchwork


zastanawiam się nad:

Gejsze

Neuroshima Hex 3.0

lub coś innego (wolałbym chyba karcianego), 1vs1


ew. chyba blisko temu do Aeons End?
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: Ostatnio dużo gram w Aeon’s End z mężem i szczerze dużo łatwiej i lepiej wg nas gra się w dwie osoby niż więcej :D Graliśmy 2x w 4 osoby i było cholernie ciężko, obrywaliśmy. We dwójkę idzie nam znacznie lepiej
  • Odpowiedz
@Lonate: > Aeon’s End

to będzie prawdopodobnie moje drugie zamówienie planszówkowe ()
poczytałem sobie o tej gierce i jednak nie czuje się na siłach by było to jedną z moich pierwszych gier, chociaż wiem, że są ludzie którzy biorą Robinsona na pierwszą gierkę. wybór jest ciężki, bo gier fajnych jest masa
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: Jak pierwszy raz graliśmy w Aeon’s z mężem siostry i ich synem to na początku nie wiedziałam o co chodzi. Po jednej rundzie już wszystko było jasne :D Gra jest mega prosta jeśli chodzi o samo granie, cięższe jest obmyślanie taktyki na danego Nemezis. Teraz czasami wieczorem siadamy z mężem i zastanawiamy się jakich kart użyć na danego Nemezis, a następnego dnia dopiero gramy.
  • Odpowiedz
@Lonate: nie kuś, bo długo walczyłem z tym żeby wyrzucić tę grę z zamówienia. teraz czuję, że znowu spędzę cały wieczór nad myśleniem co wyrzucić, a co dodać (,)
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: Dzień dobry, Pana lista wygląda bardzo ciekawie i różnorodnie. Możemy jeszcze do niej zaproponować dodanie naszej gry "Drogi do Rzymu". Jest to lekka i szybka gra, w którą można grać będąc nowicjuszem, jednak daje ona również możliwość bardziej zaciętych rozgrywek strategicznych, gdy gracze są doświadczeni. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Roxi5017: ciężko mi powiedzieć. wydaje mi się, że docelowo moimi upragnionymi grami będą deckbuildery. byłem wielkim fanem grania w Pokemon TCG za dzieciaka. najbardziej ciągnie mnie do trudnych, długich i skomplikowanych gier, ale na to jeszcze raczej przyjdzie czas. również np. Robinson Crusoe: Przygoda Na Przeklętej Wyspie wydaje mi się ciekawy, ale wiem, że wszystkich bym zanudził tak długą instrukcją.

obecnie poszukuję gier różnych typów, aby zarazić również innych do grania.
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: Brzdęk bardzo polecam, przyjmuje się u każdego z kim gram poraz pierwszy. Dosyć proste zasady, gra wciąga, bo ma swój klimacik wyścigu i losowości. Są dwie wersje jedna to Brzdęk Nie drażnij smoka - łatwiejsza mapa, brak modularnej planszy, tanie dodatki, artefakty rozmieszczone w zbyt łatwych miejscach na mapie. Druga wersja to Brzdęk w kosmosie, gdzie dużą regrywalność daje modularna plansza i sam sobie układasz planszę, artefakty są tak samo
  • Odpowiedz