Wpis z mikrobloga

@modessef1: fnac.com - obecnie brak na stanie ale trzeba monitorować, dzisiaj widziałem, że był dostępny. Jest przeceniony 629 -> 589 eur, wysyłka do PL 11 eur. Co do etui i szkła nie sprawdzałem, bo wybieram Rhinoshield od kiedy przetestowałem na OP6. Telefon wysyłkę będzie miał 3.12. Na czacie pytałem i w razie jakiś problemów można w ciągu 15 dni zwrócić, gwarancja też jest, trzeba ze sklepem się kontaktować, ale nie wiem
@modessef1: Ja kupiłem w FR. Ogólnie jestem zadowolony z ale się trochę naciąłem, bo 5G na tym nie odpali w Polsce. Doczytałem że każdy operator 5G musi mieć certyfikacje Google. W telefonie jest pliczek z listą operatorów i nie ma na niej żadnego polskiego, ba nie ma połowy krajów UE. Można to podobno obejść, ale niestety wymaga to roota. OnePlus 8 ma podobny problem, ale tam wystarczy zmienić plik za pomocą
@dfpbld: dzięki za info, nie wiedziałem o tym. Czyli 5G jako dopisek przy telefonie nie zawsze znaczy to samo.. myślałem, że to kwestia antemy i wspierania danej częstotliwości. Hmm no szkoda
@modessef1: Fizycznie telefon ma wszystko coś trzeba do 5g. Google ograniczyło programowo odbiór 5g tylko do certyfikowanych operatorów. Wgranie jakiegoś builda z xda, albo sam root i modyfikacja pliku, pozwalają odbierać 5g.
@dfpbld: dzięki za info. Za leniwy jestem na to. Chciałbym kupić tel w którym mam od razu pełnię możliwości bez kombinowania. Dlatego też nie patrzę na huawei ( ͡° ͜ʖ ͡°)