Wpis z mikrobloga

@Gwyn66: Mularczyk jest ze Śląska,a tam często starsi mówią do młodych "synek",a że Staszewski to niedouczony lewak i nie toleruje śląskiej gwary to jedyne co mu mogło przyjść do głowy to jego fiksacja seksualna
  • Odpowiedz
  • 311
@alberto81 a to ja mam obowiązek rozpoznać czy ktoś do mnie mówi gwarą, jeśli używa do tego słowa ogólnopolskiego? xD
Używanie "synku" w dyskursie publicznym jest deprecjonowaniem, a nie gwarzeniem.
  • Odpowiedz
elementarną wiedzę


@alberto81: To nie leżało nawet koło elementarnej wiedzy. Zresztą nawet w kontekście, który podajesz, to dalej jest deprecjonowanie rozmówcy.
  • Odpowiedz
@Gwyn66: Mularczyk jest ze Śląska,a tam często starsi mówią do młodych "synek",a że Staszewski to niedouczony lewak i nie toleruje śląskiej gwary to jedyne co mu mogło przyjść do głowy to jego fiksacja seksualna


@alberto81: No tak, bo każdy ma sie uczyć gwary starych dziadów z jakiegoś chlewu.
  • Odpowiedz
@alberto81: Śląska gwara nikogo nie obowiązuje w Polsce. Mularczyk próbował wytknąć Bartowi młodszy wiek, ale to już nie jest i nigdy nie będzie argumentem w dyskusji. Bart się dostosował i zastosowal jego retorykę, z lepszym skutkiem.
  • Odpowiedz