Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie ma żadnego systemu powiadomień w formie emaila/SMS/RSS od Głównego Inspektoratu Żywności? Załóżmy, że jestem rodzicem i kupiłem tą kaszkę Nestle, która zawierała za dużo kadmu w sobie (https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie-publiczne-dotyczace-zywnosci-przekroczenie-najwyzszego-dopuszczalnego-poziomu-kadmu-w-produkcie-sinlac-oraz-niektorych-innych-kaszkach-firmy-nestl). Jak normalny człowiek ma się o tym dowiedzieć? Bo ja dowiedziałem się o tym wertując wykopalisko, znalazłem wykop o tym.
Przydałby się serwis wysyłający jakieś powiadomienia o nowym ostrzeżeniu GISu. Zastanawiam się istnieje coś takiego w innych krajach? #swiat #polska #jedzenie #dzieci
A może ktoś by chciał zrobić taki projekt open-source? Z pewnością lepsze niż kolejny CRUD na Githubie :P #programowanie
  • 1
Zasanawiamialem sie nad tym problemem jakis czas temu.

@asdasdce2w: Zacna idea, ale to nie zadziala w praktyce.
Nie ma sensu wysylac SMSow na zapas. Wysylac ztargetowane do tych, ktorzy dany produkt kupili, to trzeba identyfikowac ich numery telefonow po numerze karty platniczej. Zadne z tych dwoch nie jest dana osobowa; organizacje rzadowe teoretycznie nie powinny gromadzic tych informacji. Jako ze nie istnieje baza danych wiazaca numery telefonow z numerami kart platniczych,