Wpis z mikrobloga

Mircy Applowi pomóżcie z wyceną. Kusi MBP z M1 i chciałbym sprzedać swojego MacBooka Pro 13" 2017 w podstawowej konfiguracji (bez TouchBara, 2 porty, i5, 8GB RAM, 128 SSD). Bateria 400 cykli, normalne zużycie, bez obić, głębokich rys itd. Na OLX widzę od 3k w górę, ale rozrzut cen też spory, komuś nawet styki trochę popaliło, bo za 4500 widziałem sztukę xD. Co sądzicie, za ile mógłbym go sprzedać? Ktoś coś ostatnio sprzedawał? Nie ma problemów ze zbyciem po prezentacji M1?

#apple #mac #macbook #macbookpro
  • 11
@Jaroslaw_Keller: Biorę to pod uwagę, choć swojego poprzedniego Maka sprzedałem w tydzień.
@mental_cat: No właśnie Airy ze starym designem też widziałem w podobnych cenach.

Dlatego podpytuję na mirko właśnie przez ten rozstrzał. Między 2,5 a 4 tysiące to sporo. Za 4k z haczykiem to widziałem nowe Airy na Intelu, ale już te z Retiną i Touch ID.
@Jaroslaw_Keller: ocena sprzedawcy 3,3/10 - ja bym z nim nie robił interesów.

@PanRadaktor: btw. pamiętaj, ze M1 to zupełnie inna półka cenowa - Air startuje od 5200, Pro od 6700. Daj jakieś 3700-3800 i zobacz czy będą chętni.
Btw2. Dzisiaj widziałem w Cortlandzie nowego Aira (przed redesignem) w podstawowej wersji za 3899, także...
@mental_cat: No tylko nówki też grają w innej lidze. To jednak specyficzny pacjent, jak ktoś szuka sprzętu za ten hajs używanego. Ja używek bym w ogóle nie brał, bałbym się, że zalany, zespawany z 4 innych, naprawiany poza autoryzowanym serwisem.

Myślę, że podobnie zrobię. Wystawie za 3500-3700 i zobaczę jak z zainteresowaniem. Dzięki za pomoc.
@PanRadaktor: ja tez bym nie kupił, ale ja ogólnie nie kupuję używanych rzeczy xd
Niemniej, wiele osób chce po prostu macbooka i to jedyny wymóg, a te nowe mogą być mocno poza budżetem :p
Wiec to będzie dylemat nowy Air (2017) czy używany Pro/Air z retiną