Wpis z mikrobloga

hej #pcmsterrace #komputery pochwali mi się ktoś ile macie fps na #rtx3080 w 4k w Watch Dogs Legion, Control i/lub Exodusie ewentualnie innej gierce z RTXami którą mogę sobie stestować.
Tylko bez koloryzowania bo na tej podstawie mam do podjęcia poważną decyzję - zostawić czy odsyłać.

Wczoraj odebrałem kartę i wychodzi że trafił mi się jakiś lipny egzemplarz bo w żadnej z tych gier nie mam stabilnie 60fps. Testuję z DLSS balanced żeby nie było.
WD:L w scenach nocnych przy większej liczbie obiektów na ekranie całe 45 fps, wystarczy się wzdłuż Tamizy dronem przelecieć, jak do tego zrobię strzelaninę to nawet 35.
Control wystarczy ze trochę połażę po safe zone (central executive) i mam miejsca gdzie jest 40fps.
W sumie najlepiej wypada benchmark w Exodusie bo tam jest 63 fps average ze średnim raytracingiem ale 1% low 40 fps.
Z benchmarków testowałem port royale - okolice 11200 punktów czyli podobno w normie.
Czy ja źle zrozumiałem kiedy wszyscy pisali że to jest karta do 4k?
  • 7
@PanWysublimowany:

9700k z all core oc do 5.1GHz
32GB RAM 3733 CL17 dual rank
z390 aorus extreme
jakiś losowy sata SSD Samsunga ale >500MB read/write robi
Win10 z najnowszymi aktualizacjami, możliwe że do formata bo widział 2 różne Intele i Ryzena w ostatnim czasie
sterowniki GPU najnowsze, DDU+czysta instalacja
@PanWysublimowany: no właśnie dorobiłem wyniki w timespy (17680) i wbudowanym benchmarku metro (67 fps, 4k preset 'ultra') i wychodzi że chyba karta ma dokładnie taką wydajność jak powinna. To jest bazowy model bez OC więc spodziewam się wyników w okolicy FE i takie też mam.

Może ktoś kto ma którąś z RTXowych gier będzie się mógł wypowiedzieć.
@Variv: łoo Panie Variv złota łopata już do Pana idzie ;) Szczegółów nie pamiętam już teraz ale nie było problemu bo bym zauważył. W między czasie NVidia ładnie zoptymalizowała sterowniki i z 11.3k w Port Royale wzrosło do 12.5k. I gierki też się ogarnęły to nowe Metro RTX only mam > 100fps póki co i > 70fps w benchmarku.
@Variv: łoo Panie Variv złota łopata już do Pana idzie ;) Szczegółów nie pamiętam już teraz ale nie było problemu bo bym zauważył. W między czasie NVidia ładnie zoptymalizowała sterowniki i z 11.3k w Port Royale wzrosło do 12.5k. I gierki też się ogarnęły to nowe Metro RTX only mam > 100fps póki co i > 70fps w benchmarku.


@keton22 Kurde nie zauważyłem daty wpisu xD