Wpis z mikrobloga

Ahoj, ulepszam sobie pc, którego bazą będzie 144Hz 1080p.W gry gram sporadycznie, ale chciałbym przejść takie tytuły jak CP2077 czy RDR2 na średnio-wysokich w 144hz. CPU mam i5 8400 i chciałbym raczej uniknąć jego wymiany jak i samej płyty. Dokupiłem pamięci, kupiłem ssd nvme i pytanie: jakie gpu w budżecie do 2k? Obecnie mam GTX1060 3gb. Nie znam sytuacji i nie wiem co się dzieje, 2060 nie da się nigdzie kupić, a taka 1660 wydaje mi się za małym skokiem w przód. Myślałem o używce 1070TI ale trochę się cykam. Jakieś rady? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#skladamkomputer #kartygraficzne #komputery #pcmasterrace #nvidia
  • 11
@Karier: poczekaj na benchmarki i ze 2 tygodnie na patcha. I tak nie ma żadnych dobrych ofert przed premierą. Na czuj bez RTXa używka 1080ti/2070S powinna styknąć. Z RTXami patrząc po świeżo wydanych grach 3070 może, pewniej 3080 i DLSS w opór. Tyle że do wykarmienia takiej karty twój CPU może nie wystarczyć.
a ja celuje w coś co mi da powyżej 100 może nie na fulldetalach ale takie medium-high.


@Karier: Do gier AAA to i tak musisz brać jak najmocniejsze gpu jak chcesz mieć wysokie klatki. Wymagające gry słabo się skalują ze wzrostem fps. Pomyśl sobie, że s samej matematyki potrzebujesz dwukrotnie więcej mocy aby gra chodziło w 120 fps w porównaniu z 60 fps. To są duże przeskoki w wymaganiach. Więc odpowiedz