Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery #olx

Wiitam, szukam laptopa, trochę wypadlem z obiegu na rynku wtórnym oraz aktualnych trendów jak oszukiwać ludzi na olx... znalazlem fajny model na olx ale do rzeczy:

- faktura sprzed 3 dni. Miasto kupującego na fakturze zgadza sie z miastem gdzie jest ogłoszenie.
- laptop kupiony w Plusie (Polkomtel), dostałem fotkę faktury w mms. Laptop kupiony na raty, ale na fakturze jest nr seryjny, sprawdzilem na stronie plusa i rzeczywiscie jest takie urzadzenie. Wlascicielem jest Polkomtel bo wzięte na raty, ale nr seryjny sie zgadza.

120km ode mnie więc oczywiscie odbior osobisty i sprzedawca sie zgodzil, ale najbardziej zastanawia mnie:
Na fakturze kwota parę tysiecy, 500zl płatne pobraniem przy odbiorze sprzętu, reszta w 36 ratach. A mi zgodził sie sprzedać za 3000zl mniej niż ma na fakturze. (Odpowiednio kwota faktury 7600zl, a mi zgodzil sie sprzedac za 4500).

Pytanie gdzie jest haczyk skoro nr seryjny istnieje, faktura wyglada normalnie, laptop jest jeszcze nieodpakowany i zgodził się na odbiór osobisty ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziękuję Panowie za wpisy, pytanie jak wyglada dla mnie bezpieczeństwo takiej transakcji lub ewentualne konsekwencje wynikajace z nie spłacania rat przez tego wlasciciela. Dzwonilem na infolinie Plusa i mowili, ze laptopów nie blokują, bo w sumie nie ma jak. Jedynie zastanawiam sie jakbym musial skorzystac z naprawy gwarancyjnej, to co wtedy...
  • Odpowiedz