Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś ciekawe apki open source na Androida do napisania frameworka + automatów? Chcę coś napisać "do szuflady", tak w ramach sprawdzenia siebie, bo od zawsze wkraczam w już istniejący framework i tylko go rozwijam + dopisuję testy, a chciałbym napisać coś od początku do końca sam, po swojemu.
Mam plan przeglądać sobie githuba i samemu też szukać, ale pytam i tu, bo może ktoś zna coś ciekawego.

#testowanieoprogramowania #testowanie #testyautomatyczne #androiddev #programowanie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CytrynowySorbet: ten sam problem mam, ja bym znalazł po prostu dowolną apkę na sklepie Play, pobrał apk żeby na pewno działało (mogą coś zmienic w update) i wrzucić ją do projektu i instalować jeśli nie ma na telefonie

Edit: ale to pod appium, bo tu nie trzeba kodu źródłowego
@itakniktniezapamieta: taki mam plan, ale to w przyszłości. Na razie chcę się skupić na samej automatyzacji.

@psposki: to też jest jakieś wyjście, nie wpadłem żeby pobrać coś z Google Play. I jeśli nie znajdę nic ciekawego open source, to pewnie tak zrobię. Tylko tak jak piszesz, wtedy tylko appium. A przy open source chcę napisać i w appium i espresso, dwie wersje tego samego, raz żeby w praktyce wyczuć między