Wpis z mikrobloga

Kurde jak patrze to jesteśmy teraz w takim miejscu że albo będzie wolny zjazd albo wolny podjazd. Niby dane z gospodarek nie spływają złe bo drukarka robi brrrr no i ludzie też wydają wincyj hajsu. Strzelam że ecb będzie chciał sprawdzić model japoński czyli brrrrrrrrrrr. Ale czy będzie taki rajd jak przez ostatnie 2-3 tygodnie ? Wątpie :3 Mocno myślę nad wycofaniem kasy i zamrożeniem na 3 msc (ew wejscie w IPO PCF :P ). Co mirki myślą z punktu tego co wyczynia FED i ECB ? Co się stanie w przyszłym roku jak zaczną szczepić
#gielda
  • 17
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: Myślę że najbliższe pare miesięcy to będzie ostra zmienność. Mieszanie się optymizmu "bo szczepionka" z rzeczywistością "przecież gospodarka nie wróci do tego co było w dwa dni". No i dużo zależy od rozwoju sytuacji wyborczej w usa, czy Trump zachowa rigcz i uzna porażkę, czy jakieś walki o władze się zaczną
  • Odpowiedz
@Roneth: Patrząc np na dax wrócił on do poziomów sprzed korony, sp500 przebił. Na bank jest to zasługa niskich stóp i załadowanie sie ulicy z giełdę. Normalność zacznie wracać, ulica zacznie wycofywać kapitał. Hmm może jeszcze do stycznia, lutego potrzymam i zobaczymy co się stanie
  • Odpowiedz
@programistalvlhard:
- wszystkie indeksy (oprócz wig, ale to raczej wskaźnik, nie indeks;) robią ATH
- gospodarki rosną kwartał do kwartału prawie dwucyfrowo
- drobni inwestorzy wrzucają kapitał na giełdę (etoro, robin hood, itp.)
- duzi inwestorzy wrzucają kapitał na giełdę (przepływ z obligacji, złota, srebra)
- wszyscy (mali inwestorzy) się boją, że to nie może tak rosnąć - no bo jak to

Wnioski?

Jak na mikroblogu będą pisać, że można już
  • Odpowiedz
@baltor2004:
- kurcze, ile razy próbowałem tyle porażek (to było lata temu)
- w końcu trochę bardziej przejrzałem się paru faktom - głębokości rynku tzn. arkuszowi zleceń
- kto handluje na gpw bez widoczności pełnego arkusza ten dużo ryzykuje, gdyż:
1. stosunkowo małym kapitałem można odpalić stop lossy
2. przetestowane;)

Allegro i CDR są już w obrocie kapitałów międzynarodowych i to one pilnują kursu, dlatego manipulacje nimi są ograniczone; widać to
  • Odpowiedz
@Gingerale: co nie zmienia faktu, że są mega napompowane i potencjał do wzrostów jest znikomy (cdr), albo wg mnie żaden (allegro). W przypadku allegro obstawiam powolne osuwanie. W przypadku cdr może i podjedzie nawet i pod 500 zł, ale mnie takie zyski nie interesują
  • Odpowiedz
@baltor2004: bardzo logiczne podejście; ale do emocji giełdy nie powinno się stosować logiki. Gdyby cena akcji była wyliczana z wartości księgowej spółki to giełdy były by pewnie 10x a może i 100x niżej.

Z tego korzystam. Złamane ATH jeden po drugim, na wszystkim, nawet BTC. Akurat CDR i ALE to giganci z perspektywami bardzo ciekawych newsów (zwłaszcza CDR). Nikt nie będzie logicznie do tych newsów podchodził - będzie hype i fanfary.
  • Odpowiedz
@Gingerale: wiadomo, ze gielda to głównie emocje. Sa sektory, gdzie kapitalizacja jest sporo powyzej wk, a sa i takie gdzie sporo ponizej (patrz sektor wydobywczy). Emocje na cdr na pewno będą (albo pozytywne, albo negatywne, premiera wskaze kierunek). Natomiast w przypadku allegro, jezeli beda emocje,to tylko negatywne moim zdaniem. Juz przez inpost akcjonariuszom powinna sie zapalic lampka ostrzegawcza.
  • Odpowiedz
@baltor2004: no fakt, inpost ładnie się ustawił; mam apke inpostu i widać, że nisza jaką zagospodarował jest nie do pobicia przez długi czas; chyba że Poczta Polska się obudzi; no i jeszcze jest Kościół Katolicki z podobnymi zasięgami, ale musi dojść do większej ilości aktów apostazji, żeby biznesplan paczkomatów by KK się zaczął zamykać;)
  • Odpowiedz