Wpis z mikrobloga

@Bajo-Jajo: @drinkIT: no tylko pytanie jaka jest definicja kuszy myśliwskiej? malowanie w kamuflaż?

Przecież nawet w sklepach z zabawkami można kupić kusze które działają na takiej samej zasadzie jak „prawdziwe” xd A nie widziałem nigdzie w ustawie informacji dotyczącej choćby mocy czy siły naciągu od której kusza wymaga pozwolenia i staje się „bronią”
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@drinkIT: pewnosci nie mam, alegdzies mi sie odbiło o uszy ze to zalezy od tego gdzie jest magazynowana energia. Jesli w cieciwie, a ramiona sa sztywne to jest legalna (czyli ta po prawej z miniaturki), matomiast jesli to ramiona sa elastyczne to juz trzeba pozwolenie (ta po lewej).
jak to jest kuszę można mieć czy nie?


@drinkIT:

Nie można mieć kuszy która spełnia słownikową definicję kuszy (bo nie ma prawnej definicji kuszy), czyli kuszy która składa się z łuku zamocowanego na łożu.

Możesz mieć kuszę gumową, bo ta definicji kuszy nie spełnia: jest procą zamocowaną na łożu.

Gumowe kusze do łowiecka podwodnego są sprzedawane bez pozwoleń, więc poza powołaniem się na definicje słownikowe można się powołać na stan faktyczny.