Wpis z mikrobloga

@baltor2004: możesz powiedzieć właściwie czemu byłeś taki pewny tej farmy w okolicach 20? Bo największy problem z trzymaniem takich spółek mam przez to, że nie mam poukładane czemu właściwie spółka miałaby urosnąć (choćby do 30 zł)
@DubKidz: no cóż. Bardzo wnikliwa analiza spółki. Mam obecnie tanie spółki w portfelu i też jestem spokojny o wzrost w przyszłości. A kasa zainwestowana już bardzo duża (przynajmniej jak na drobnego). Przez to śpię jak dziecko. Tutaj to 56 zł to i tak jest promocja na farmie cały czas.
@DubKidz: Farm51 miało kapitalizacje 150 milionów, mając podpisana umowe z MyGames na wydanie World War 3 oraz pracując nad pełna wersją Chernobylite. Była mocno niedowartościowana na tle innych spółek gamingowych (koronny przykłąd, simfabric, 500 mln kapitalizacji w tamtym czasie, zero wydanych gier, same obietnice). A że sentyment do spółki był negatywny, to nikt nie chciał kupować i się kisiło w okolicach 20 zł.
@DubKidz: ja łapię spółki, gdzie będą emocje i możliwość wpływania na wyobraźnię inwestorów. Tam są największe zwroty z inwestycji. A przez pół roku tu pisałem, że to jakaś pomyłka jest z wyceną farmy i nie mogę ogarnąć, czemu ona kosztuje 20 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@baltor2004: no z emocjami i potencjałem to się zgadzam, tym samym tropem Palantir tak ładnie wybił. Właściwie masz w portfelu jakieś bardziej fundamentalne spółki (gaming trochę mnie odstrasza szczerze mówiąc :D)? Przypomina mi się jakiś torpol, ale nie jestem pewny.
@baltor2004: Polenergia generalnie spoko spółka i z potencjałem, nawet miałem przez moment. Rozumiem, że uważasz że cena skupu to żart i się nie uda i to tylko będzie impulsem do dalszych wzrostów?
@DubKidz: uważam, że to wezwanie na 99% to jest w innym celu zrobione, niż w celu rzeczywistego ściągnięcia z rynku. Inna sprawa, że rządzący strasznie ociągają się z uchwaleniem ustawy offshore, co mnie mocno irytuje