Wpis z mikrobloga

Coś mi się nie kalkuluje - lepszy biznes chyba dorzucić 5 i iść do burgerowni? da się wogóle tym najeść?


@fiman: Najlepszy biznes to ugotować 5 toreb kaszy i #!$%@?ć z masłem.

Drwal nie jest najbardziej opłacalny pod względem cena/jakość. Zresztą żadna kanapka w mc donald od dawna nie jest chyba, że Bic Mac za 6 zł w promocji. Ta kanapka jest po prostu dosyć oryginalna jak na specyfikę polskiego rynku
  • Odpowiedz
Oryginalna to ona jest dla kogoś kto nie jadł nigdy prawdziwego burgera


@rakiwo: No tak bo burgery z kotletami czeskimi to standard w Polsce nawet w burgerowniach. Wstawaj zesrałeś się.

. Koleś dość rozsądnie porównał 2 te same produkty


@rakiwo: No amerykę odkrył, że dobra burgerownia jest lepsza niż sieciówkowy bar i w 99% przypadków lepiej dołożyć bo de facto jedzenie w macu nie jest i nigdy nie było cena/jakość
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nie wiem gdzie mieszkasz ale w Katowicach znam co najmniej 3 burgerownie je oferujące to po 1. Po 2 problem z Mcdrwalem jest taki, że jego cena niebezpiecznie zbliża się, a nawet przewyższa cenę niektórych burgerów z burgerowni. I dlatego to takie śmieszne, to tak jakbyś kupił sushi z marketu i #!$%@?ł jakim to jesteś fanem azjatyckiej kuchni.
  • Odpowiedz
Nie wiem gdzie mieszkasz ale w Katowicach znam co najmniej 3 burgerownie je oferujące to po 1.


@rakiwo: I oferowały je przed tym jak McDonalds wprowadził drwala? No właśnie.

Po 2 problem z Mcdrwalem jest taki, że jego cena niebezpiecznie zbliża się, a nawet przewyższa cenę niektórych burgerów z burgerowni. I dlatego to takie śmieszne, to tak jakbyś kupił sushi z marketu i #!$%@?ł jakim to jesteś fanem azjatyckiej kuchni.


@
  • Odpowiedz