Wpis z mikrobloga

Co miesiąc potrącają mi z pensji prawie 1000 zł na NFZ.
Zarejestrowałem się dziś na wizytę u lekarza POZ.
Termin - 7 grudnia.
Wizyta oczywiście tylko w formie teleporady.
#koronawirus
  • 12
Zarejestrowałem się dziś na wizytę u lekarza POZ.

Termin - 7 grudnia.

Wizyta oczywiście tylko w formie teleporady.


@fevo: Co Ty do mnie rozmawiasz? taki troche slaby bait.

Twierdzisz ze dzisiaj (25.11) zarejestrowales sie do lekarza a on oddzwoni 7.12? Za dwa tygodnie?

Oni juz dawno kaszpirowskiego przebili.
@fevo: Jestem tylko ciekaw czy ten sam lekarz w tym samym miejscu po godzinach nie przyjmuje prywatnie. Odzalowalbym kase i poszedl. A potem krecil gownoburze.
Nie o to ze prywatnie od razu a na nfz za 2 tyg. Ale o to ze rano to teleporady a popoludniu juz mozna wejsc. Ale bym grillowal.
Czyli chcesz iść do lekarza, prywatnie, op* go, za to że jakiś urzędas nakazał im robić teleporady?


@kab_anos: Zadalem sobie trud i przeczytalem to rozporzadzenie (a Ty?) - cale 2 strony.
Jest tam m.in:
"1) informowanie przez świadczeniodawcę POZ w miejscu wykonywania świadczeń oraz na stronie internetowej tego
świadczeniodawcy, a na żądanie pacjenta również telefonicznie, o warunkach udzielania teleporad z uwzględnieniem
prawa pacjenta do zgłoszenia w trakcie teleporady woli osobistego kontaktu
@gorzki99:

gdy niezbędne z uwagi na stan zdrowia pacjenta świadczenie zdrowotne nie jest możliwe do zrealizowania w formie teleporady


I to jest przecież realizowane. Kiedy lekarz nie jest pewny to wzywa Ciebie na miejsce.

uwzględnieniem prawa pacjenta do zgłoszenia w trakcie teleporady woli osobistego kontaktu z właściwym personelem medycznym;


No i? Tutaj nie pisze, że lekarze mają przyjmować wszystkich od tak, tylko pacjent ma wykazać wolę. Jak wykaże, a lekarz
Kiedy lekarz nie jest pewny to wzywa Ciebie na miejsce.


@kab_anos: no brawo Ty. Kiedy lekarz nie jest pewny.

vs.

NFZ im kaze

PROTIP" lekarz nie zawsze musi byc pewny. Co wiecej: jak jakikolwiek lekarz jest w 100% pewny wystawionej diagnozy przez telefon to powinien stracic uprawnienia odrazu.

I nawet te 2% niepewnosci pozwala lekarzowi zadecydowac o wizycie osobistej pacjenta. Ale tego nie robia. Ciekawe dlaczego?
Wykonuja rozkazy NFZ (wykonywanie rozkazow
@Sl_w_k_1: Faktycznie mam. Z Luxmedu umówili mi wizytę na jutro, i to od razu u specjalisty. Problem w tym, że placówka jest 40 km dalej. Ze względu na pracę zdalną, mieszkam teraz w rodzinnej miejscowości, w której nie ma Luxmedu.