Wpis z mikrobloga

@Frank_Forsyth: Ale prywatyzacja nie jest zła. Ja wiem że komuchy by wszystko uwłaszczyły, ale to nie działa i mogliśmy o tym się przekonać na własnej skórze. Obniżenie podatków i redukcja wydatków publicznych. Znów komuchy nie zrozumieją. Z trzecim się zgodzę, bo można redukować liczbę urzędników, ale to będą grosze dla budżetu.
@Koliat: Wiem co to było PPS. Natomiast nie wiem co to czerwona młodzież. Czerwonych już mieliśmy i więcej nie potrzebujemy.

Skoro tak nawiązujesz do przedwojennej myśli młodzieżowej... to czerwona młodzież pasuje do KPP.
@Frank_Forsyth

@wyk00p: prywatyzacja jest wspaniała, ale tylko gdy prywatyzuje się rzeczy które mogą działać na wolnym rynku. Szpitale np. nie są dobre do prywatyzowania.


Dokładnie. Dlatego też nigdy nie powinniśmy pozwolić na prywatyzację sklepów spożywczych. To byłoby jeszcze gorsze niż ewentualna prywatyzacja szpitali. Bo o ile, ze szpitali korzystają tylko niektórzy i to raz albo dwa razy w życiu to bez jedzenia żyć się nie da i przeżyją tylko najbogatsi.
@wyk00p: prywatyzacja jest wspaniała, ale tylko gdy prywatyzuje się rzeczy które mogą działać na wolnym rynku. Szpitale np. nie są dobre do prywatyzowania.


@Frank_Forsyth: sporo szpitali i większość POZtow jest prywatna od dawna, podpisują kontrakty z NFZ
@Frank_Forsyth: ale troche maja racje, tak sluchajac Metzena to populizm populizm i krytyka rządu. O ile z krytyką sie zgadzam, to jezeli sie ma inne zdanie to nie wystarczy tylko ktrytykowac ale trzeba przedstawic swoj plan. Nigdy od Sławka nie słyszałem "a co on by zrobił". Pieknie tłumaczy świat, pięknie punktuje rząd, ale to nie wszystko. Trzeba miec jakis plan a nie tylko mądrze mówić.
@Frank_Forsyth: problem z ekonomistami z czerwonej strony jest taki, że nie za bardzo wiedzą jak gospodarka miałaby działać w ich ukochanym systemie. Po prostu jakoś to będzie, że wszyscy będą mieli wszystkiego według potrzeb