Wpis z mikrobloga

jakie macie metody grania na krótko? ja kupowałem np 200 akcji np KSGagro i sprzedawałem z małym zyskiem po ok 10 zł, minus taki że trzeba cały czas patrzeć na cenę, teraz przyglądam się np playway i widze ze dziennie na wzroście kupując np tylko 3-4 akcjeidzie wyciągnąć ze stówkę, lub lepiej, ale przy takiej kwocie za akcję to troche ryzyko czasami. co polecacie ciekawego na krótki termin? nie interesują mnie wielkie zyski, jak bedzie dyszka na obiad dziennie mi pasuje.
#gielda
  • 18
@krul_europy: Nie jestem pewien czy świadomie czy przez przypadek ale chyba troche mieszasz pojęcia.
Gra na krótko (short) to nie to samo co gra na krótki termin (short-term).

Gra na krótko (short) to gra spadki.

Z kontekstu wypowiedzi chodzi Ci po prostu o gre na krótki termin, tak? Zedytuj proszę swój wpis co by nie wprowadzać innych wykopków w błąd ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@ZoltaKaczka: juz nie z edytuje :/ ale tak, chodzi mi o grę na krótki termin w rozumieniu: w ciągu godziny robię zakup np 200 akcji za 2zł, a po 15-20 minutach gdy cena wzrasta np na 2.10 zł sprzedaje te 200 akcji inkasując zawrotny majątek w postaci 20zł minus opłaty :)
@NoobczanPotasu: to jest dla mnie na razie zabawa, założenie było takie że spróbuje sił i dziennie zarobie chociaż na obiad :) długi termin to ryzyko, poza tym bał bym się wrzucić 20k na rok i nie mieć pewnosci ze nie przyjdzie kolejna pandemia i mój założony zysk zamiast za rok przyjdzie może za 2 albo i wcale. To dla ludzi którzy obracają gotówką po kilkaset tysięcy i strata rzędu 2 czy
@krul_europy: ja na razie testuję grę w ten sposób - na #trading212 wyszukuję sobie spółki wg kilku kryteriów - giełda US, cena akcji maks 10$, historia spółki minimum ten rok w tył. Wiem, ze historia nie zarabia, ale wchodzi tutaj kolejny czynnik - powtarzalność. Jeżeli w tej historii można zaobserwować dwa - trzy trendy dołek-górka - wchodzisz na dołku i czekasz. Zyski realizuję przy ok. 10% ew. czekam, jeżeli jest szansa
@krul_europy: a ja właśnie wyszedłem z bananowej - zbyt duże oderwanie od czegokolwiek, nie idzie tego w żaden sposób ogarnąć przy moich kwotach. I mniejszy ruch, a to też jest ważne.

No i lepiej zarobić 1$/€ niz 1 zł, nawet po przewalutowaniu.

Do tego część brokerów na zagranicznej nie ma opłat i ograniczeń na takich małych kwotach - przy maklerze ing (tez tam grałem) na start na każdym ew. zysku musisz
@Mowi: o to dobrze wiedzieć, jak trochę liznę już tego tematu to może spróbuję na zagranicznej coś podziałać bo faktycznie tutaj te opłaty za takie groszowe zyski to jest po prostu złodziejstwo. A jak polecasz zacząć na zagranicznej? Tj, gdzie założyć konto, jak wpłacać, jak rozliczać, jaka platforma, możesz napisać jeśli Ci się chce na pewno ktoś poza mna skorzysta.
@krul_europy: Ja gram na #trading212 obecnie - rozliczyć trzeba się samemu w picie. Można też na #xtb, oni wysyłają od razu gotowy pit, ale jak dla mnie ich platforma jest mniej przejrzysta dla początkującego. Wpłaty najlepiej ogarnąć przez kartę. Ja, jak wpłacałem, to z konta w złotówkach i na euro - więc bank zjadł mi przewalutowanie. Ale można wpłacać w dowolnej walucie i grać na dowolnej (ja wpłacam złotówki na