Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pytanie odnośnie #kwarantanna
Pracuje w handlu, znajomy który pracuje z nami na sklepie stracił węch, smak oraz ogólnie kilka innych objawów #koronawirus #covid19
W poniedziałek przyszedł do pracy na godzinę ale został odesłany do lekarza i dostał skierowanie na wymaz. We wtorek zrobili mu test i wyniki ma mieć do piątku
Czy jeżeli będzie pozytyw to cała nasza załoga idzie na kwarantannę?

Wg kierownika nie bo podobno jeżeli w pracy zachowywany jest rygor sanitarny (odstępy, maseczki) to współpracownicy nie maja kwarantanny. Tak na serio jest?

Bo teoretycznie wiadomo jak jest. 10h dziennie razem siedzimy, ta maseczka i dystans tez nie zawsze jest. W związku z tym moje pytanie #kiciochpyta czy faktycznie jak kolega powie ze był rygor sanitarny to nie mamy kwarantanny czy mimo wszystko idziemy?
  • 3
@GumaMambaPl: U mnie w pracy 3 juz po kwarantannie, żaden nie zgłosił nic a pracodawca wystawił urlop na 2 tyg wstecz od momentu wymazu, wiec wyszło na to ze pracownicy zarażeni nie byli w pracy, mimo ze byli ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak się żyje
@GumaMambaPl: w #!$%@? maja z kim sie mialo kontakt a z kim nie i czy ten ktos byl chory. Jesli chcesz mozesz zadzwonic do lekarza po skierowanie albo na infolinie i umowic sie na wymaz bez skierowania.
Na 99.9999% nikt nie zadzwoni do niego z sanepidu poza automatem, ktory powie mu, ze jest nalozona na niego kwarantanna. A jak juz zadzwonia to pytaja tylko o domownikow
@GumaMambaPl nie wiem jak to jest z przepisami alemfaktycznie jest taka że wszyscy mają to gdzies. U nas ja byłem na izolacji i jeszcze chyba 2 albo trzech typów i nikogo wiecej nie zamykali. Nawet nie ostrzegli wspolpracownikow że ci co ich nie ma to na izolacji i jakby mieli jakieś objawy to żeby uważali. Z instytucji to tylko sanepid zadzwonil, w domu też mnie nie kotrolowali a na obowiązkowa teleporadę to