Wpis z mikrobloga

do -5 jest ok poniżej nie daje rady


@dj-disco: jeden sezon dopiero mam samochód z podgrzewana przednia, przy -4 spisało się doskonale. W większym mrozie nie miałem okazji testować, bo takowe u nas rzadko już występują, ale jakoś nie widzę powodów dla którego miałoby nie zadziałać przy -10, w najgorszym wypadku dłużej się poczeka, nie?
@borjaki: XD Średni wiek samochodu w Polsce wynosi 13 lat. ŚREDNI.


@red7000: srednia ma to do siebie ze przeklamuje. bo do tej sredniej wliczani sa tez ludzie co np maja Mustangi z 69r. W duzych miastach na pewno mediana jest nizsza. A wsrod ludzi 30+ to bym powiedzial ze wiekszosc ma samochody duzo mlodsze, bo przeciez model leasingowy zyskuje z kazdym rokiem na popularnosci.
@Biker421: bywa uciążliwy dla wielu osób, pogarsza widzenie w nocy. Od pewnego momentu producenci zamiast szyby montują elektryczną grzałkę która robi to tak samo a oprócz tego jeszcze Ci kabinę dogrzeje.

Obecnie konfigurujac nowe auto mozna sobie to dorzucic w praktycznie kazdej marce

@borjaki: nie bardzo ale są marki które mają to inaczej rozwiązane.

od środka też pryskasz?


@ZimnyLech90: jeżeli szyby zamarzają Ci od środka to masz problem z
@borjaki Nie gadaj, że liczba klasyków jest w stanie wpłynąć na średnią krajową. W Polsce jest ponad 23 mln samochodów osobowych, a Mustangów z 69 r.? ( ͡º ͜ʖ͡º)

W Warszawie, ubezpieczane za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń mfind pojazdy, mają średnio po 12 lat i 163 000 przejechanych kilometrów na liczniku. Nieco starsze auta odnajdziemy w Kielcach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Nie ma żadnego zakłamania, średnia wieku
@ZimnyLech90: niby tak, możesz zawsze włączyć klimę i zobaczyć czy pomoże chociaż nie wiem czy układ nie blokuje również osuszacza. Dodatkowy patent to po takiej jeździe przewietrzyć samochód przed zamknięciem. Minuta, dwie powinny wystarczyć. Przy mrozach powietrze jest suche więc bez problemu to zazwyczaj zdaje egzamin.
Jeżeli nadal masz problem, kup coś co ściąga wilgoć z samochodu oraz wysusz dywaniki jeżeli masz welurowe, lub usuń z nich zalegającą wodę jeżeli są
Ale nadmuch to każde cywilizowane auto ma.


@ZimnyLech90: ale jest różnie rozwiązany. W dieslach montują dodatkową grzałkę np 2kW wtedy masz ciepło bardzo szybko i praktycznie możesz to traktować jako odmrażanie szyby. Normalnie musiałbyś czekać bardzo bardzo długo ze zwykłym nadmuchem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: Mogę mieć wilgoć bo wylała mi się farba dulux w bagażniku i atakowałem o 22:00 na szybko myjką ciśnieniową otwartą klapę z farby, ale już trochę wywietrzało i nie ma tragedii.