Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja Mirasy macie około 125k - 130k na samochód, szukacie czegoś ze sporym bagażnikiem, wygodne i dynamiczne, nie diesel. Macie do wyboru Octavię 1.5 DSG na wypasie, Sportage 1.6 7DCT na wypasie, co bierzecie? Ewentualnie olewacie powyższe i bierzecie ....... bo
  • 19
@Nolej: Zdecyduj się. Albo ma być dynamiczne, albo 1,5-1,6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwestii wygody się nie czepiam, bo to pojęcie względne. Dla jednego nowa BMW 5 będzie niewygodna, dla drugiego Astra H będzie szczytem komfortu...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emmwuu: ja wiem, że 1.5 to gówno nie dynamika, ale w tych pieniądzach tak to wygląda w tych czasach. Moce 200+ i duży bagażnik to już bardzo duże pieniądze
@Nolej: Kwestia tego jakimi rocznikami i segmentem jesteś zainteresowany. Za 130k możesz kupić BMW X5 F15. Będzie duże, wygodne i dynamiczne. Równie dobrze możesz kupić #!$%@?ą nową Dacię Duster, która z tego wszystkiego będzie tylko troszkę duża.
@Nolej: Przecież za te same pieniądze kupisz passata lub superba z takim samym wyposażeniem, peugeota 508, nawet audi a4. Z dziwniejszych pomysłów to nawet toyota camry spokojnie się mieści. Moim zdaniem kupować octavię za 130k to wyrzucanie pieniędzy w błoto, za rok w tych okolicach będzie można kupić octavię rs. Jak chcesz koniecznie nowy z konfiguratora to w obecnej chwili warto patrzeć na audi a4, na które dostaniesz 20-25% rabatu od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinceOfDukes: ale mówisz jak rozumiem o suoerbie 1.5? Bo jeśli o 2.0 to owszem, ale w wersji ambition bez połowy rzeczy, które ma ta Octavia, o Passacie nie wspominając. A4 jest ciaśniejsze niż ta Octavia i pomimo rabatu to raczej mi się nie wydaje, żeby za 130k kupić jakaś przyzwoitą wersję. Myślisz, że 508 będzie lepszym wyborem niz Octavia? Ciasny i traci na wartości jak szalony...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@19216811: też myślałem, że spoko opcja, ale po jeździe próbnej odpadło. Ciasne, ten niby sportowy wydech dość męczący, zawieszenie trochę zbyt twarde jak na moje gusta ¯\_(ツ)_/¯
@Nolej: Tak, mówię o silniku 1.5. Jeśli uważasz ze ta moc ci odpowiada w octavii, to w superbie lub passacie wrażenia w codziennej jeździe są bardzo podobne. Co do a4 to myślałem o 35 tfsi stronic + pakiety Comfort, exteriour, technology+ sportowe fotele.
508 ma rabaty od ceny katalogowej w przedziale 30-40k , więc nie wydaje mi się żeby po 5 latach był wart mniej niż octavia za 130k...
Co do