Wpis z mikrobloga

Nie będziemy przemilczać tych zgłoszeń, ale w statystyce wyników nie uwzględnimy słów zaostrzających konflikt społeczny. Z podobnej przyczyny pominęliśmy w ubiegłym roku słowo p0lka, zgłaszane częściej niż zwycięska alternatywka.


Z konkursu na młodzieżowe słowo roku zostaje wywalona Julka :) Prawactwo teraz kwiczy, a nie zapoznało się nawet z regulaminem:

§ 6.

5. Po dokonaniu Zgłoszenia, Jury dokona jego analizy, w szczególności w celu wyeliminowania z Konkursu słów / wyrażeń / określeń wulgarnych, obraźliwych, zawierających treści niezgodne z prawem, nawołujących do nietolerancji/przemocy, należących do mowy nienawiści, odnoszących się do konkretnych osób, miejsc lub organizacji (w tym: stanowiących nazwiska, pseudonimy oraz jednoznaczne przezwiska) bądź naruszających dobre obyczaje. Analiza, o której tu mowa, nastąpi w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty dokonania Zgłoszenia.


https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/Stanowisko-kapituly-plebiscytu-na-temat-slowa-Julka-julka;6952037.html
https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku/haslo/Julka-czyli-jezyk-wojny-plci;6952038.html

#bekazprawakow #neuropa
  • 19
organizatorzy korzystają ze swoich uprawnień


@Magnolia-Fan: tzn jakich uprawnień?Termin 7 dni już minął, a to słowo nie spełnia żadnego z wymienionych punktów. Najbardziej mnie wkurza to jak ktoś jest niesłowny i nie potrafi się zastosować do własnego regulaminu. Do tej pory miałem to gdzieś ale teraz widzę, że PWN nie ma racji.
@lakukaracza_: Daleko mi do prawaka, ale czy określenie "julka" naprawdę jest bardziej obraźliwe, niż "dzban", który wygrał w 2018? Jeśli już, to jury mogło wytłumaczyć swoją decyzję przeciwdziałaniem temu zjawisku, z którym ewidentnie mieliśmy do czynienia przynajmniej na Wykopie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vote_brigading

Poza tym ludzie oburzający się na "julka" sami sobie strzelają w stopę, bo swoim oburzeniem i banowaniem jedynie popularyzują to słowo. Jakby nie wiedzieli, jak działa internet.