Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś z mireczkow co pracuje w apkach mobilnych i mógłby nakreślić standard w jakim się klei apki na iOS i android?

W sensie języki/frameworki itd.

I tak, czytałam na Wikipedii XD ale chce wiedzieć od ludzi z branży a nie wiki.

A już najlepiej jak ma coś wspólnego z AI albo ML a jak z tensorflow to już w ogóle super

#pytanie #it #programowanie #programista15k

  • 17
  • Odpowiedz
@PaulStanley: wybacz, bo to nie zgryźliwość, ale jeśli chciałbym „odwalić” jakikolwiek projekt informatyczny, który ma zostać dowieziony, to zatrudniłbym pm który wie co robi. Niestety prawidłowa odpowiedz brzmi „to zależy” :-)
  • Odpowiedz
@sz__po: projektuje UI dla podobnej ale nie dokładnie takiej samej apki. Muszę przedstawić uczelni w jaki sposób wyglada app development takiej aplikacji. A nie mam zielonego pojęcia bo jestem projektantem (wizualizacja) poza tym ze są różne sposoby, ze można i ruby można i c można i swift można i Java. Można i html css i js tez. Tylko mi zależy na tym jak to wyglada w praktyce i jaki jest
  • Odpowiedz
@PaulStanley:
IDE - XCode - wspierane i rozwijane przez Apple, bardzo przyjemny Interface Builder
- AppCode - wspierane i rozwijane przez JetBrains, dla wielu dużo przyjemniejszy niż XCode, ale nie ma Interface Buildera
Język - Swift - rozwijany i mocno wspierany przez Apple, nowe projekty w nim powstaje. Obj-C raczej do utrzymania starszych projektów. Można pisać hybrydę w tym i w tym. To duże uproszczenie, na potrzeby studiów wystarczy. ObjC
  • Odpowiedz
@PaulStanley: A, jeszcze systemy do zarządzania frameworkami
CocoaPods - scentralizowany
Carthage - zdecentralizowany
Swift Package Manager - zdecentralizowany, wbudowany w XCode
W uproszczeniu oczywiście :)
  • Odpowiedz