Wpis z mikrobloga

Mirki jestem zielony w temacie monitoringu, a muszę podjąć ważną decyzję i to na już.

Jakie przewody pociągnąć od punktu, w którym będzie kamera IP do pomieszczenia w którym będzie rejestrator? Przy standardzie zasilania PoE wystarczy chyba jedynie zwykła skrętka ethernetowa, pytanie tylko czy w przypadku kamer ze zwiększonym poborem prądu (np obrót przy zapalonych diodach) da ona radę to udźwignąć?... Są jakieś standardy PoE na które muszę zwracać uwagę już na etapie układanie przewodów w ścianach?

Czy może puścić skrętkę + jakiś chamski przewód 2-3 żyłowy na zapas?

Jeżeli skrętka to jaka konkretnie? typ, ekranowanie itd... Chcę położyć instalacje raz a dobrze i nigdy już do niej nie zaglądać.

Zasilanie 2-3 kamer uciągnie sam rejestrator z gniazd? Czy będzie to wymagało dodatkowego źródła prądu?

Niestety do wieczora muszę te przewody kupić i wpuścić w instalację, dlatego nie mam czasu na samodzielną edukację w temacie :( Pls help

#kamery #monitoring #kameryip
  • 5
UWAGA - odpowiedź amatora, nie zawodowca!

czy w przypadku kamer ze zwiększonym poborem prądu (np obrót przy zapalonych diodach) da ona radę to udźwignąć?...


Jeżeli "prawdziwe" PoE (rząd napięcia 48-56V i jest automatycznie rozpoznawane przez dedykowane PCB w kamerze) to normalne kamery spoko uciągnie. Natomiast jeżeli prymitywne injectory PoE 12V (taki rozgałęźnik za jakieś 10 PLN) to może być problem przy BARDZO dużych, szczególnie starszych kamerach - tam miałem przy modelu z
@bialy100k: @StanislawAniol: @lotos10:

Dzięki za wskazówki! Ostatecznie kupiłem skrętkę 5e nieekranowaną i puściłem razem z kablem dwużyłowym 1mm i puściłem w peszlu przez cały dom. Najdłuższy odcinek ma 16 metrów więc powinno dać radę. Do wyboru kamer i rejestratora jeszcze sporo czasu więc mam nadzieję że taka instalacja posłuży na lata a jakiekolwiek problemy z POE rozwiążą te zapasowe dwie żyły :)