Wpis z mikrobloga

#rozkminkrzaka #rekodzielo

Brakuje mi targów rękodzielniczych. Serio.
Gdy zakładałem firmę stwierdziłem że będę działać tylko poprzez sklep internetowy. Później ktoś na wykopie namówił mnie by wyjść do ludzi na żywo i udało mi się zrobić małą instalację artystyczną. Po tym doświadczeniu gdy mogłem mieć bezpośredni kontakt z ludźmi stwierdziłem, że może jednak spróbuję swoich sił w ten sposób?
Ktoś namówił mnie na Pyrkon w 2019 roku. Zresztą to też był chyba wykopek. Jedź. Zobacz, nie bój się.
Udało się zaklepać malutki stolik w strefie mini (bodajże 750zł brutto) na szybko w przeciągu tygodnia załatwiłem swój własny terminal płatniczy i to, co zobaczyłem tam na miejscu... Inny świat, świat którego nie znałem.
Myślałem, że takie imprezy to czysto komercyjne miejsce a jednak na miejscu spotkałem i poznałem dziesiątki różnych większych i mniejszych rękodzielników. Pierwsze zderzenie z naprawdę dużymi targami i masą klientów na raz. Wtedy niewątpliwie pomógł też wykop, na miejscu była masa ludzi którzy kojarzyli mnie stąd i chcieli przybić piątkę.

Później poszło już z górki - zamówiłem namiot handlowy, duży stolik, zainwestowałem w tacki wystawowe i próbowałem swoich sił na koncertach, piknikach, festiwalach rękodzieła czy imprezach zamkniętych które ktoś mi polecił. Czasem inwestycja się zwracała, czasem dokładałem do wyjazdu ale cholera za każdym razem uczyłem się tylu nowych rzeczy od innych rękodzielników których nigdy nie nauczyłbym się siedząc przed ekranem komputera i przeczesując internet.

A rękodzielnicy to cholernie przyjazne dusze - całkowicie inny świat innych ludzi którzy nie są zamknięci w sobie i chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach, którzy dzielą się nabytą wiedzą bez żadnych hamulców pomimo tego, że kosztowało ich to w przeszłości masę wysiłków. A to tylko sprawia, że gdy pojawia się ktoś "nowy" jak Ty nigdyś - też chcesz mu pomóc tak jak pomagali Ci inni.
Nie tego się spodziewałem. To chyba najmocniejsza strona targów - wymiana doświadczeń i Ci ludzie którzy dokładnie wiedzą z czym się zmagasz i wielokrotnie wiedzą jak dopomóc radą czy konstruktywną krytyką.

Pandemia trochę pokrzyżowała moje plany - w 2020 roku miałem zaklepanych bodajże 11 imprez. Byłem tylko na "RękidziełaFest" we Wrocławiu, reszta imprez została albo odwołana albo przesunięta, z czterech sam zrezygnowałem bo jednak jeżdżenie na targi w trakcie pandemii nie jest najlepszym wyborem.

Wróciłem do swoich własnych założeń - czyli sprzedaży internetowej, ale wiecie co?
Brakuje mi targów i tych ludzi których tam poznałem i których później widywałem w różnych miejscach. To między innymi dzięki nim moje rzeczy wyglądają tak jak wyglądają, to dzięki nim przekonałem się jak niektóre moje ruchy były bezsensu i że może warto zrobić coś inaczej. To oni mi mówili "ZRÓB TO" albo "OGARNIJ SIĘ" i to oni podpowiedzieli mi co zrobić, żeby działać lepiej.

Ależ bym sobie pojechał gdzieś i się wystawił. Może w 2021 się uda?

PS: Macie przebitkę z Pyrkonu 2019. Ilość ludzi tam na miejscu mnie zszokowała
bkwas - #rozkminkrzaka #rekodzielo

Brakuje mi targów rękodzielniczych. Serio.
Gdy...
  • 7
  • Odpowiedz
Rękodzielnicy.

Dostałem kiedyś paczkę odpadów drewna od DREWNEM PISANE - zajebiste małżeństwo które zajmuje się robieniem długopisów, maszynek do golenia i różnymi dziwnymi rzeczami które wychodzą spod ich łap.

Mieli odpady, napisałem do nich, że chętnie wziąłbym coś co im się nie przyda, niech tylko podadzą cenę + ile za wysyłkę.

Zapłaciłem
bkwas - Rękodzielnicy. 

Dostałem kiedyś paczkę odpadów drewna od DREWNEM PISANE - ...

źródło: comment_1606218305CGx4DlKdehNrYkTRzBIRNS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chomik3: Z formy choćby się chciało, to nie uzyskasz niestety takiego efektu, szczególnie jeśli łączysz sobie drewno z żywicą.

Ja najczęściej albo robię sam z pleksy, albo używam silikonowych kwadratowych/prostokątnych form. Tam układam wszystko tak jak chce i później szlifowanie które tak naprawdę zabiera najwięcej czasu i energii przy żywicy.

Tutaj miałem dość dużą formę 15x12cm bo akurat plaster drewna też był duży a chciałem go dobrze umiejscowić. No i
bkwas - @chomik3: Z formy choćby się chciało, to nie uzyskasz niestety takiego efektu...

źródło: comment_1606244459uj8dtlT9dth6KVsoOSv5aH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bkwas: szlifujesz jakąś zwykłą szlifierko-grawerką czy ręcznie papierem ściernym/pilnikami? Korciło mnie zawsze pobawienie się w coś takiego - są jakieś zestawy "wszystko w jednym" dla początkujących? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

// widzę, że na aliexpress jest tego od cholery. Spróbuje znaleźć coś ciekawego i może jak będę miał chwilę wolnego to się pobawię i zrobię Ci konkurencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chomik3: tutaj trochę widać, choć nie cały proces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak trochę skracając temat:

Jak już mam swoją wylewkę szlifuję +- dany kształt, z zachowaniem mniej więcej 1cm który stracę przy dalszej obróbce. Do tego używam szlifierki kątowej i papieru 40-80.
Później szlifuję z grubsza żeby
bkwas - @chomik3: tutaj trochę widać, choć nie cały proces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak tro...
  • Odpowiedz
@bkwas: Zamówię żywicę, formy i dodatki z ali i pewnie jak to wszystko poprzychodzi zacznę zabawę - czyli pewnie jakoś na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnie tych resztek od Drewnem Pisane - nie obrazisz się jak i ja do nich napiszę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba, że to po znajomości jakoś dostałeś - w tym układzie czy mogę się powołać na
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@chomik3 ja dostałem po znajomości, chociaż nie wiem czy na dobrą sprawę możesz się powołać na mnie możesz zawsze powiedzieć że widziałeś post i czy możesz coś od nich pod kupić na pewno nie będą mieli za złe ;))

a co do żywicy z Ali express raczej omijaj chyba że chcesz żywice fotoutwardzalna UV, to tam na Ali express jest najtańsza.

Ale jeśli chodzi o samą żywicę i barwniki do niej zajrzyj na www.modelarnia24.pl - mają bardzo rozsądne ceny, nawet barwniki mają w takich małych ilościach za 5 zł które wystarczają na bardzo dużo wylewek a jednocześnie możesz sobie kupić dużo kolorów.
  • Odpowiedz