Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solipnid: też nie znoszę tej trasy. Kiedyś utknęłam na 42 minuty w jednym miejscu, ledwo na odprawę zdążyłam. Co to był za stres i nerwy ()
  • Odpowiedz
@Solipnid: jeszcze ze 2 lata i po 6 latach prac skończą robić A1 więc będzie dużo lepiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą to zasuwam tą trasą od kilku lat przynajmniej raz na dwa tygodnie więc łączę się w bólu.

Kilka lat temu pociąg jechał 2.15 do Krakowa, teraz jedzie tyle do Częstochowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solipnid: Co jest nie tak z pociągiem? Jedzie przecież poniżej 3h, to raczej dobry czas na takiej trasie. Nie wydaje mi się, by kiedykolwiek jeździł szybciej, bo tory między Częstochową a Koniecpolem wyremontowali dopiero kilka lat temu, a na pewno nie jechał inną trasą - przez Katowice byłoby dużo wolniej. Można jedynie narzekać na ilość połączeń, bo z tym jest faktycznie kiepsko.
  • Odpowiedz
@ms93: Że jest tragiczny. Teraz, jak trasa wygląda jak wygląda może wydaje się nie taki zły... Ale ogólnie na tak krótkiej trasie To pomyłka. Poza tym wychodzi drożej od samochodu, nawet dla jednej osoby.
  • Odpowiedz
@pietryna123: Trasa Częstochowa-Łódź Widzew (143km) zajmuje pociągom pospiesznym 1:24, 1:25, 1:26, 1:31 albo 1:48, w zależności od pociągu. Daje to prędkość średnią między 79 a 102 km/h, przy czym dla większości pociągów jest to ~100 km/h, bo tylko jeden jedzie wolniej. To jest według ciebie kiepska prędkość na średnio istotnej linii kolejowej? A w kwestii kosztów, to utrzymanie samochodu też kosztuje, więc nie przeliczaj biletu na samo paliwo.
  • Odpowiedz
@Solipnid: Hmm jakis czas temu Kraków z Łodzi pociągiem to było jedyne miasto wojewódzkie poza Warszawa do którego właśnie pociągiem jechało się szybko i komfortowo (2:40). A i jak skończą autostradę (za około rok) to myśle ze w 2.5h autem na spokojnie się dojedzie.
  • Odpowiedz
@Solipnid: Przecież pociągiem to jest niecałe 3h. Samochodem będzie ciężko zrobić taki czas xD

@pietryna123: Da się spokojnie teraz tak pojechać jak nie ma dużego ruchu. Centrum Uć - centrum Kato zrobiłem w 2h10min ostatnio. A od tego czasu oddali jeszcze jeden kawałek autostrady.
  • Odpowiedz
@epll: Jadąc przepisowe 60 na remontowanej A1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Niestety kierunek Łódź-Kraków czy to autem, czy pociągiem jest fatalny dziwi mnie, że połączenie między dwoma dużymi miastami wojewódzkimi jest aż tak utrudnione przez taki okres czasu. Wiem, że remonty są niezbędne do poprawy warunków, ale końca nie widać
  • Odpowiedz