Wpis z mikrobloga

Jako, że powoli kompletuję narzędzia i inne tego typu pierdółki, w tym temacie wypisujmy, co każdy powinien posiadać w warsztacie.

Od siebie dodam:
-wkrętarka
-wiertarka
-wszelkie ściski stolarskie(również kątowe)
-Szlifierka kątowa
-dobry zestaw narzędzi z grzechotką

Zachęcam do wzięcia udziały w wypisywaniu różnych podobnych bajerów, które każdy facet powinien mieć w warsztacie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Milion tagów dla atencji.
#diy #majsterkowanie #narzedzia #pytanie #logikaniebieskichpaskow #warsztat #hobby
  • 29
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Jak masz garaż i miejsce to na złomach lub olx/grupach fb możesz praktycznie w cenie złomu kupić np. ws15. Często się trafiają. Sprzęt pancerny. Sam mam sztukę ze złomowiska która nie wymagała praktycznie żadnego serwisu. A w swoim życiu widziałem z 5 takich na złomie.
Miałem jeszcze giętarkę do blach ze złomu, ale pozbyłem się, bo zbędna mi była. Mam ze złomu gilotynę do blach, małą tokarkę (samoróbka), sporo
  • Odpowiedz
zajebisty jest ten odkurzacz. Ciągnie lepiej niż mój domowy.


@Rafalski45: Przed jego zakupem miałem takie "gówna" z Aldi czy Lidl. Rok temu postanowiłem w coś lepszego zainwestować: RYOBI odkurzacz był moim pierwszym zakupem u tego producenta.
Dzisiaj mam sześć maszyn: szczególnie polecam te bez "szczotek" - brush less.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Robisz to od dupy strony Mirku. Najpierw pomyśl nad projektem, później pomyśl nad tym jak będziesz projekt realizował a dopiero na końcu kupuj narzędzia (no, chyba że faktycznie coś jest mega okazją). Kupując na zapas skończysz mając dobry warsztat i projekty nie warte uwagi.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Głównie robię dla siebie, bo to po prostu lubię, trochę narzędzi mam, część trzeba dokupić. Na razie robię stół do spawania. W międzyczasie wymienię elektrykę w garażu, dam nowe oświetlenie, rozdzielnie i tak dalej.
Dzięki za opinię, jest to jakaś opcja, kupować narzędzia pod projekt, ale tutaj miałem w zamyśle taki must have- który powinien być w warsztacie ;P
  • Odpowiedz
co każdy powinien posiadać w warsztacie


@Ibanez_: Powinien posiadać to, co mu jest potrzebne. Co tydzień- dwa pojawia się taki temat i praktycznie zawsze kończy się tak samo: przechwałkami nt. tego, co kto sobie kupił i jakiej firmy- jak zaczyna tu robić @wycior_maly.

Dlatego zadaj sobie pytanie: "Co naprawiam najczęściej?", albo "Co chcę robić?", a potem zacznij rozbudowywać warsztat dokładnie w tym kierunku, mając na uwadze swoje możliwości.
  • Odpowiedz
Samych akumulatorów ponad 20


@Rafalski45: Miałem ten sam Problem: u mnie było nagle 35 akumulatorów i 5 ładowarek. Na wyjazdach ciężka torba z 2 zapasowymi akumulatorami i ładowarką. Aż nagle, przypadkiem, odkryłem coś nowego:
Maszyny elektryczne z kablem, bezpośrednio podłączane do gniazdka z prądem.
Nagle torba z narzędziami stała się lekka. Dla mnie to była rewolucja!
  • Odpowiedz