Wpis z mikrobloga

@sailer: Ja powiem od siebie tak, że jak nie jeździłem motocyklem samemu, i nie rozumiałem samej jazdy motocyklem, ile potrzeba, żeby w taki sposób wchodzić w zakręty, jak Ci zawodnicy, to kompletnie nie potrafiłem złapać zajawki na ten sport, nie rozumiałem go. Odkąd sam zacząłem jeździć na moto, to wciągnęło mnie kompletnie.
@bary94pl: włączyłem na chwilę i rzeczywiście jakoś nie wciągnęło, pewnie z tych powodów o których piszesz
@Matus20095: a Liga mistrzów to...?
@compix: to może dlatego nie wciągnęło mnie teraz, spróbuję o 15 jeszcze. U mnie w prawym dolnym rogu była grafika typu
1. 165
2. - 14 itd.
pomyślałem, że to prędkość na speedtrapie, ale różnice trochę duże. Wiesz może co to takiego? Przy okazji są jakieś pitstopy w
@sailer: Nie wiem czy oglądasz dalej, ale ten wyścig jest kwintesencją MotoGP, początek był spokojny, teraz na ostatnie 6 okrążeń rozpoczęła się istna wojna, takich emocji nie ma w żadnym wyścigu F1
@sailer: pewnie chodzi o punkty w kwalifikacji, bo grafiki się ciągle zmieniają. Prędkość, akceleromecja, pochylenie itp czasem pokazują z kamerki danego zawodnika i jest wyświetlona na środku.

W ciągu wyścigu nie ma pitstopów. Jedynie kiedy wyścig jest ogłoszony jako mieszany [ mokry, suchy ] i raz zmieniają motocykle.

Paliwo jest ograniczone i musi wystarczyć do końca wyścigu. Są wyścigi bardziej paliwożerne a sa mniej i tutaj do wyboru mamy mniejszą wagę
Nie wiem czy oglądasz dalej


@bary94pl: wyłączyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°), spróbuję o 15 z wyczekaniem do końca, skoro końcówki wbijają w fotel, a może bardziej pasuje stwierdzenie, że w siedzenie

@compix: dziękuję za obszerne wprowadzenie w serię, przyda się przy oglądaniu
@sailer: Jak coś to pytaj :D

Przeważnie tak jest. Chociaż dziś w motogp mistrz już jest ale i tak oni zawsze walczą.

edit: na tym torze jest dohamowanie z ponad 300km/h do praktycznie pierwszego biegu i jest z górki i pod górkę. Technicznie cholernie trudne! Mega robi wrażenie!
@sailer: mówi się że to najtrudniejszy tor dla motocyklistów. I ja jeżdżąc na motocyklu ale nie po torze mogę potwierdzić. To jak oni hamują z górki z takiej prędkości...Wczoraj w kwalifikacjach i treningach bodajże przebijali tam co jakiś czas chłopaki

Za chwile moto2

600 cm3 silnik z hondy cbr RR
brzmi lepiej i zbiera się lepiej :D
potem jest moto2 czyli typowe 600 w sumie lekko dłubnięte sporty które mamy na polskich drogach.


@compix: w Moto2 nie ma silników 600 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie ma tych motocykli (z tymi silnikami) na polskich drogach zbyt wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy ostatni raz widziałeś Triumpha?
@Kotniepies: Wybacz! Mój błąd a co do triupha nie śmigam od dóch sezonów. Teraz to są te 3 cylindrówki?

Ja zawsze motogp więc jestem po tyle z innymi klasami.

No wyprzedzanie w F1...no kurde xD
@compix: kiedyś chciałem się wkręcić w F1

Zawsze zasypiam po kilku okrążeniach. Tam się nic nie dzieję, a o wygranej nie decyduje kierowca tylko budżet :p Poza tym, ilu kierowców w F1 jeździ bo kupili sobie fotel?

W MotoGP zaś mamy najlepszych z najlepszych. Co zresztą widać w WSBK. Zarówno Bautista jak i Reading po prostu wytarli podłogę kierowcami z WSBK, a w MotoGP nigdy dużych sukcesów nie odnosili¯\_(ツ)_/¯
@Kotniepies: otóż to! Przykładem może być kilka ostatnich sezonów jak wprowadzili jednolitą elektroniką i zaczęło się mieszać w stawce. Patrząc teraz na kwalifikacje generalną to bym nigdy nie powiedział :D

Szkoda mi tylko Rossiego. Bardzo go lubię ale jednak wiek robi swoje i odnosze wrażenie że czasem odpuszcza. Młodzi na pełnej cisna na limicie tak jak kiedyś on a VR teraz widać że to nie jego 100% Zresztą coś wspominał że
@compix: czy ja wiem czy Rossi coś traci przez ten wiek?
Gdzie jest Lorenzo czy Pedrosa? Gdzie Dovisioso teraz będzie jeździł?

Rossi zaś dalej szaleje. Yamaha jest słaba niestety. No i Rossi gość często nie kończy wyścigu. Nie dlatego że nie walczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotniepies: on walczyć chce! I to bardzo! Ale mówił jak podpisywał kontrakt z pteronasem że chce sprawdzić się czy jest konkurencyjny i w jego wieku już ciężej utrzymać zdrowy tryb życia. No a yamaha...niestety dała dupy w tym sezonie strasznie