Wpis z mikrobloga

Często widzę skrajnie różne opinie o Aleisterze. Szaleniec, geniusz, zwykły kopista, drań, dziecko swoich czasów. Chciałbym zapoznać się z jakimś bardzo dobrym i neutralnym opracowaniem na temat jego magii.
Co zrobił dobrze? Co schrzanił? Gdzie powinęła mu się noga, a czym wyniósł się na wyżyny?
Zarówno będę cieszył się z waszych opinii o Crowleyu, jak i z jakiegoś dobrego artykułu, tematu na forum o jego filozofii. Nie przeszkadzają mi źródła anglojęzyczne.
Zapraszam do dysputy.
#okultyzm #ezoteryka #thelema
DIO_ - Często widzę skrajnie różne opinie o Aleisterze. Szaleniec, geniusz, zwykły ko...

źródło: comment_1606002213BLw1vnLZe4IgBYcWWQWkZn.jpg

Pobierz
  • 7
@Yossarian82: Ale w ogóle wierzysz w magię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo tak naprawdę moje pytanie skierowane głównie było do osób siedzących głęboko w ezoteryce, bowiem, jedni okultyści chwalą sobie Crowleya, drudzy go nie znoszą.
Sceptycy raczej nie mają co szukać w tym temacie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@DIO_: Crowley do dziś jest szanowany w środowiskach okultystycznych na całym świecie i nikt nie umniejsza jego wkładu w ów dziedzinę, natomiast wiele osób się ze mną zgadza w innej kwestii: Crowley jak na swoje czasy był po prostu wybitnym szołmenem. Chciał wzbudzać kontrowersje i to mu się udawało.
Poza tym nie można wszystkich jego dzieł traktować poważnie. Spora część z nich była napisana z przymrużeniem oka, jeszcze inne podchodziły pod
@DIO_: Słyszałem o książce od której wielu zaczyna wstęp do takich tematów i nie wiem właśnie czy nie chodziło właśnie o księgę prawa Crowleya. Dobry strzał, czy raczej chodziło o co innego?