Wpis z mikrobloga

@bachus: w sumie po postawieniu esxi i vC to za bardzo tam nie zaglądałem (prism). Przy odchodzeniu z firmy, gdzie był Nutanix wrzuciłem tam AHV, bo darmowe i bez problemu przerobiło hosty.
Support daje radę, bo dzwonili do mnie gdzie wysłać dysk, bo padł xD (jak już nie pracowałem w tej firmie)
@bachus: ja operowalem ok 10 klastrow nutanix'a , maxymlany byl na 8 node'ow. jakos z 3 lata temu. Wszystko w jak najlepszym porzadku, dobrze dopracowane, malo bugow, support zawsze ok, przez 4 lata chyba ani 1 dysk sie nie zepsul.. generalnie zajebiste rozwiazania, ale DROGIE... BARZDO BARDZO BARDZO DROGIE.... ale fajne ;) nawet zdalem kiedys certyfikat nutanix'a
Pod kątem zarządzania, zachowania przy awarii noda, patchowania, sam Prism czy jest wygodny


@bachus: musialbys wiedziec wiecej odnosnie setupu klastra zeby wiedziec co przezyje w awarii, jak to ochraniasz, czy na 1 dysk, czy na 1 node, czy na 1 block czy wiecej. sam prism jest jak dla mnie tz nbyl bo nie widzialem go od 2-3 lat, genialny. Byly bledy wieku dzieciecego na poczatku ze np. prism sie nie zupgradowal