Wpis z mikrobloga

potrzebuje podłączyc płyte idukcyjną do prądu.
230v, 4,6 kW.

Słyszałem, że musi być kabel 3x 1,5mm (minimum), ale widze na stronie obi, ze taki kabel pociągnie do3,5kw.
Patrze więc na 3x2, ale w opisie widnieje, że to pod 450/750 V - KLIK

Czy taki kabel bedzie okej? czy wtyczke tez musi miec jakas specjalna? czy kazda jedna uziemieniem bedzie okej?
chetnie kupiłbym od razu z wtyczka, ale nie widze na stronie obi ani casto

Nie znam sie na tym w ogole. Prosze o pomoc

#elektryka #indukcja #agd #dom
bgjm - potrzebuje podłączyc płyte idukcyjną do prądu.
230v, 4,6 kW.

Słyszałem, że...

źródło: comment_1605872515UEDhUOQG70IMQiJECNoxPk.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@bgjm 2.5 mam kwadrat to absolutne minimum. Potrzebujesz przewodu ,który wytrzyma 20A (trzyzylowy) ponieważ z tego co piszesz kuchnia jest jednofazowa. Wpinasz to bezpośrednio do rozdzielni
  • Odpowiedz
@bgjm: Chodzilo o bezposrednie podlaczenie do przewodu zeby pominac wtyczki. Im mniej laczen tym lepiej zawsze. A duze obciazenia to juz w ogole. Jak masz gniazdko zasilane 2,5mm2 to podlaczaj smialo. Z tym ze to gniazdo powinno byc tylko do indukcji i miec osobne zabezpiecznie
  • Odpowiedz
@bgjm: zapoznaj się z instrukcją obsługi. Powinna tam być informacja o tym, że podłączenie winno być wykonane przez osobę z uprawnieniami.
  • Odpowiedz
@Voyo: Chodzi nie tylko o zmniejszenie ilości łączeń.
Typowe gniazda mieszkaniowe i typowe wtyczki do nich są zaprojektowane na max prąd 16A.
A tu z prostych obliczeń moc/napięcie bez uwzględniania cos fi wychodzi Ci 19,6A.
Do tego potrzebowałbyś gniazdo + wtyk przemysłowy 32A.
  • Odpowiedz
@bgjm 4,6 kw to nie jest indukcja z wtyczką do gniazdka. Powinieneś mieć osobny obwód do płyty i zamienić gniazdko na przyłącze kablowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bgjm: "Słyszałem, że musi być kabel 3x 1,5mm (minimum)" na takich przewodach montuje się oświetlenie :-) przyjmuje się że 10A jest bezpieczne dla tego przekroju

4600W to daje ~20A - z takiego przewodu 1,5mm będzie grzałka, albo inicjator pożaru

tak jak napisali koledzy, takie coś powinno mieć osobny obwód w Twojej rozdzielni

PS. generalnie to przy jednorazowej polecają nawet 3x 4mm kw jeśli masz możliwość :-)
  • Odpowiedz