Wpis z mikrobloga

@TatoAktywny: W brązowym szkle 10ml jest. Ostatnio przelałem z 50 dekantów i widzę gołym okiem że trochę tu do 10 ml brakuje.
Poza tym post po tym komentarzu nagle spadł z rowerka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Ile rozbiórek zrobiłeś? Zgadzam się, że nie jest to pod korek, sam Konrad pisze na ogłoszeniu, że każdy ma tak naprawdę 110% pojemności. Jednak to nie jest 10ml. Pomijam fakt, zdjęcia 4 dekantów, a każdy z inną ilością
  • Odpowiedz
@TomTailor100: Nie koniecznie jest z inną ilością, ale z innym poziomem cieczy : )
Dekant dekantowi nierówny - nie ma co ukrywać, że to są niskojakościowe odlewy. Widać to po rozbieżnościach w samej wadze szkła. Niektóre mają wewnątrz wypukłe denko, inne lekko wklęsłe. Grubość ścianek wewnątrz też nie jest równomierna.

Ale niezależnie od tego nie ma szans, żeby to było 10 ml.
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna: Zależy też od długości rurki, jeśli jest za długa to też bardziej wypełnia przestrzeń w środku i podnosi poziom cieczy.
Ale akurat tu jest długa i zawinięta xD
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna: Aż takiej analizy nie robiłem, ale specjalnie po przyjeździe do domu zważę 10 sztuk. Biorę pod uwagę, że przyznam Ci rację, bo dokładnej analizy szkła nie robiłem, mimo wszystko nie rzuciło mi się w oczy odchylenia o których wspomniałeś. Stąd też używałem określenia ilość, a nie poziom cieczy, bo jak wiadomo w identycznych naczyniach (co ja założyłem - bez filozofowania, że nie ma rzeczy identycznych) ta sama ilość jest również
  • Odpowiedz
@TomTailor100: nic nie musisz ważyć. Szkła są tak niedokładnie odlewane, że w niektórych dno potrafi być dwa razy grubsze. Są też szkła, które teoretycznie mają 10ml a w praktyce 12. Wtedy dopiero głupio wyglada.
Moja wypowiedz tyczy się tylko kształtu i różnic s szkłach a nie tego ile op ma w środku towaru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny: mówisz? To zobacz to. Ale te szkiełka od decant.pl są roznej jakości. Od zaufanych rozlewaczy z tagu mialem różne poziomy mimo ze w każdym 10 ml. @Zabi96: mozesz mu wyslac ten filmik to zobaczy ze sowa w #!$%@? leci
adekad - @TatoAktywny: mówisz? To zobacz to. Ale te szkiełka od decant.pl są roznej j...
  • Odpowiedz