Wpis z mikrobloga

@bylembordo: Małe szanse, ale może być. U mnie w domu czasem potrafi zbiornik wyrównawczy zassać i opróżnić górne grzejniki z wody. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki mały błąd w sztuce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bylembordo: znajomy ma rację (z dokładnością do tego, jak to powtarzasz), ale tu nie będzie problemu, bo wlot kibla jest bardzo blisko pionu, o ile tylko pion się kończy drożną wentylacją (musi się kończyć, wentylacja ma być wyprowadzona nominalną średnicą pionu, bez przewężeń). Żadnych napowietrzaczy tu nie dodawaj.
znajomy ma rację (z dokładnością do tego, jak to powtarzasz), ale tu nie będzie problemu, bo wlot kibla jest bardzo blisko pionu, o ile tylko pion się kończy drożną wentylacją (musi się kończyć, wentylacja ma być wyprowadzona nominalną średnicą pionu, bez przewężeń). Żadnych napowietrzaczy tu nie dodawaj.


@Jarek_P: ufff...dziękuję Mirku za merytoryczną odpowiedź:) tak wygląda pion - i też zwrócił uwagę, że jak oni pracują to nigdy nie przeszli odbioru gdy
bylembordo - > znajomy ma rację (z dokładnością do tego, jak to powtarzasz), ale tu n...

źródło: comment_1605813194zqnCpATVMVUrS9wUNoDK83.jpg

Pobierz
co myślisz @Jarek_P: wcinka w pion pod kątem prostym może być?


@2xpapanalepiku: @bylembordo: nie zwróciłem na to uwagi, ale jeślibym cokolwiek tu poprawiał, to właśnie to. Jeśli tam czwórnik jest niepotrzebny, po drugiej stronie nic nie będzie, to zwykły trójnik, ale z odejściem kątowym tam wstawić.
Tylko trzeba pamiętać, że podmiana kształtki spowoduje, że ten poziomy gównociąg i wystająca z niego rura do umywalki znajdą się z 10cm wyżej.
@Jarek_P: @2xpapanalepiku pociagne jeszcze temat, znajomy wyslal mi taka norme. Trójnik, który ma za zadanie odbierać ścieki z zlewu/wanny/pryszynica/pralki/itp. zlokalizowany jest 70cm pod wierzchem stropu (źródło. norma PN-EN 12056-2 lub na podstawie "starej" normy PN-92/B-017070 "Miska ustępowa powinna mieć osobne podejście. Zaleca się, aby było ono włączone do osobnego trójnika umieszczonego najniżej spośród wszystkich podejść na danej kondygnacji, szczególnie jeżeli miska ustępowa oddalona jest od pionu. Dopuszcza się podłączenie pozostałych przyborów
bylembordo - @Jarek_P: @2xpapanalepiku pociagne jeszcze temat, znajomy wyslal mi taka...

źródło: comment_1605937055P8dIutgkarwKndFEj5Ovmp.jpg

Pobierz
@bylembordo: brał bym to już chyba tylko na logikę bo robota zrobiona i bez konkretnego podejścia i postawienia sprawy na ostrzu nic nie wskurasz. Wg mnie taki odpływ łatwo się zamuli. Jak toaleta będzie miała dużo wkładu a woda ze spłuczki nie da rady tego przepchnąć do pionu to zwyczajnie przyhamuje wszystko i dodatkowo zamuli odpływ umywalki. Zdejmij dekiel, naładuje tam papieru toaletowego i zalej wodą, jak spłynie to będzie ok.
brał bym to już chyba tylko na logikę bo robota zrobiona i bez konkretnego podejścia i postawienia sprawy na ostrzu nic nie wskurasz.


@2xpapanalepiku @Jarek_P : napisałem do konstruktora, który to rysował, napisał mi że na podstawie zdjęć projekt jest prowadzony zgodnie z projektem i zgodnie z prawem, więc zakładam że jestem kryty. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo kolejne ekipy od kanalizacji mi rezygnują i widzę że przeraża je jedna rzecz:
bylembordo - > brał bym to już chyba tylko na logikę bo robota zrobiona i bez konkret...

źródło: comment_1606123040uoFe2h6X6mAu2aa6iGzia2.jpg

Pobierz
@bylembordo: no jeśli takiego cudaka masz w warunkach, to chyba tego nie przeskoczysz. Dobrze ci radzę, przejdź się do swoich "wodociągów", czy kto tam zawiaduje siecią kanalizacyjną w twoim rejonie, spróbuj jakoś dotrzeć do kierownika technicznego albo kogokolwiek zawiadującego robotami i poproś o zarekomendowanie kogoś, kto takie przyłącze wykona. Albo wręcz spytaj, czy nie dałoby się tego zlecić im bezpośrednio.
Wykonałem tą metodą u siebie przyłącze wody i gazu, wykonała mi