Wpis z mikrobloga

12 lat minęło jak jeden dzień..

Tak, dokładnie tego dnia w 2008 roku dokonałem aktu samogwałtu.
Założyłem konto na wykopie.
Nie wiem co kierowało moją ręką. Ale musiała mi się chyba omsknąć.

Od tego czasu, zmieniło się w moim życiu wiele.

Z moim pierwszym znaleziskiem na temat roszczeniowych p0lek i ich problemach z Turbo Pascalem. Aczkolwiek moje pierwsze znalezisko na głównej był już 2 miesiące później (niestety link już nie istnieje :( )
Wtedy też głównie udzielałem się na forach wszelkiego rodzaju. Stworzyłem nawet swój największy w Polsce serwis poświęcony grze God of War.. To były czasy teraz już nie ma czasów.

To było jeszcze za czasów przed mirko, gdzie główna to były głównie fajne geekowskie znaleziska, z polityki tylko Pan Korwin i kultularne rozmowy na tematy około-naukowe/techniczne.

Kolejne lata na wykopie udzielałem się w kratkę, jednak zawsze czytałem ten portal. Mocno zaangażowałem się w wojnę Polsko-Turecką.

Malowanie flagi na Drawballu (który to zapoczątkował całą serie komiksów Polandball) i inne cudowne akcje społeczności.

Pamiętam Fanzonuna, który wynajdywał duplikaty w wykopalisku zanim ktoś pomyślał by taki wrzucić.

Obraziłem się na wykop po #aferazbozowa, chociaż bardzo doceniam zaangażowanie społeczności w zmianę wykopu w serwis rolniczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak wróciłem i dzięki wykopowi udało mi się wyjechać z kraju gdy perspektywy zarobkowe nie były najlepsze (za rządów PO, później było już tylko gorzej..).

Następnie dzięki uzyskanej pomocy postanowiłem się odwdzięczyć i pomóc innym wyjechać z kraju. Postanowiłem porzucić inne zajęcia i zająć się tym na fulltime. Co oczywiście nie spodobało się wielu osobom.

Jako iż byłem młody i niedoświadczony, wynikło z tego sporo problemów i zniechęciło do robienia tego na pełen etat. Ale to czego się nauczyłem zostanie ze mną na zawsze.

Pare lat po wyjeździe kupiłem dom oraz się ożeniłem nie aż tak długo później. Poznałem dzięki wykopowi wiele niesamowicie wspaniałych osób, a nawet przyjaciół.

Prawko zrobiłem w 2011 natomiast pierwsze #bmw (e36 320i) kupiłem 2 lata później i już inne auta nie sprawiają mi frajdy :D

Zmieniło się moje postrzeganie świata. Byłem wojującym ateistą (a nawet satanistą) za młodu. Jednak z biegiem czasu i również dzięki ciekawym dyskusjom na wykopie zmieniłem swoje podejście do spraw życiowych. Ale o tym opowiem kiedy indziej..

Z okazji 12 lecia dla mirków z #uk dowolne zamówienie do £20 na JustEat lub UberEats dla plusujących pierwszy komentarz :D

#chwalesie #sorekcharityltd #sorekabbey #przemysleniazdupy #pokazmorde
Pobierz sorek - 12 lat minęło jak jeden dzień..

Tak, dokładnie tego dnia w 2008 roku dokon...
źródło: comment_1605735600BwHUMOrRBU51aZjdfNYPIc.jpg
  • 11